ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

3 купи, 4 медала и 4 дипломи за ОДМВР-Русе от национално първенство /Снимки/

09.10.2019  |  13:04
162
В комплексното отборно класиране тимът зае второ място
купи и медали ОДМВР-русе

Състезателите на ОДМВР-Русе се представиха отлично на 50-ото национално първенство по спортно, приложно ориентиране и крос. В турнира, провел се в комплекс „Островче“ – Разград, участваха служители от всички подразделения в цялата страна, пенсионирани и бивши служители, а русенци завоюваха 3 купи, 4 медала и 4 дипломи. Турнирът е в календара на  „Спортна асоциация – МВР“.

Първенството включваше няколко дисциплини: класическа дистанция – индивидуален старт за жени и мъже до 45 год. и над 45 год.; лекоатлетически крос; приложно ориентиране със стрелба/ малокалибрен пистолет/ и щафетно бягане. Отборът на ОДМВР-Русе при КСТ „Спартак“ - Русе се представи с 12 състезателя, под вещото ръководство на д-р Венцислав Цветков. В комплексното отборно класиране тимът зае второ място. В дисциплината щафетно бягане – щафета в състав: Лидия Иванова, Йордан Генджов и Николай  Халачев се класира на второ място. В  лекоатлетическия крос, отборът  зае  трето място, комплексно.

Индивидуалното класиране жени:

Мария Събева – 1 златен и 2 сребърни медала / 1-во място в класическа дистанция, 2 – ро място крос и 2-ро място приложно ориентиране със стрелба/

Росица Александрова – 1 бронзов медал / 3 – то място крос/ и 2 дипломи  за трети места в класическа дистанция и приложно ориентиране.

Отлично се представи Наталия Кабакчиева и в трите индивидуални дисциплини.

Индивидуалното класиране мъже:

Валери Петков -  2 дипломи за трети места в класическа дистанция и приложно ориентиране.

За достойното  представяне на отбора на КСТ „Спартак“ при ОДВР-Русе допринесоха и останалите членове на отбора: Бисер Цирков, Анатоли Николов, Митко Кушев и Кирил Събев, коментираха от ОДМВР-Русе.