ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

Бразилия повали Франция с 3:2 гейма в битка на титаните на световното по волейбол в Русе

Общество
14.09.2018  |  12:24
237
Временен лидер в група "В" на мачовете в "Арена Монбат" е тимът на Канада, във Варна България падна от Иран
Двубоят Бразилия - Франция се игра пред пълни трибуни в „Арена Монбат“

Отборът на Канада е лидер след първите два дни на мачовете от група "В" на световното първенство по волейбол за мъже, които се провеждат в "Арена Монбат" в Русе. Съдомакини на шампионата на планетата са България и Италия. Канадците постигнаха две чисти победи с 3:0 гейма над Холандия и Египет, но все още не са се изправяли срещу хегемоните в "русенската" група - Бразилия и Франция. В четвъртък вечерта в "Арена Монбат" бе битката между тях, в която бразилците се наложиха с 3:2 гейма (25:20, 25:20,  21:25,  23:25, 15:12 точки) и също като Канада записаха втори успех на шампионата, и към момента държат втората позиция. Франция е с победа и загуба.

Двубоят Бразилия - Франция се игра пред пълни трибуни в „Арена Монбат“ и се превърна в истинско шоу за феновете, които аплодираха бурно класните изпълнения на двата волейболни гранда.

Днес в програмата на световното в Русе са мачовете Китай - Холандия /17 часа/ и Франция - Египет /20.30 часа/. В събота зрителите могат да гледат Канада - Китай /17 часа/ и Холандия - Бразилия /20.30 часа/, а в неделя са срещите Китай - Египет /17 часа/ и Холандия - Франция /20.30 часа/. Последните мачове от световното в Русе са на 18 септември. Първите четири отбора от групата продължават във втората фаза на шампионата.

В същото време във Варна, където се играят мачовете от група "D" България отстъпи с 1:3 гейма пред азиатския шампион Иран. В първия си двубой родните волейболисти биха с 3:0 Финландия, а тази вечер от 20.30 часа излизат срещу Пуерто Рико. Лидерът с две победи в морската ни столица е настоящият световен шампион Полша.