ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

Бронз и две пети места за националните борци на русенеца Валентин Ангелов в Киев

13.05.2019  |  17:49
346
Старши треньорът на България разчиташе на седем състезатели на тепиха в Украйна

Националите на България по свободна борба за мъже се завърнаха с един бронзов медал от 23-ото издание на международен турнир в Киев, Украйна, който се провежда в чест на легендарни украински борци и треньори. В Киев нашата страна бе представена от седем борци, водени от националния селекционер и треньор в русенския клуб "Юнак-Локомотив" Валентин Ангелов.

Бронзовото отличие стана притежание на Михаил Георгиев в категория до 70 килограма. В схватката за третото място борецът от Сливен победи Серкан Арслан от Турция с 3:2 точки.

Пети места записаха Димитър Иванов /65 кг/ и Мирослав Христов /74 кг/.

При най-леките - до 57 кг, Микяй Наим не успя да преодолее репешажите, след като бе спрян от представител на Беларус.

Останалите ни представители на турнира загубиха рано и отпаднаха  - Стефан Иванов /61 кг/, Джемал Али /79 кг/ и Николай Щерев /97 кг/.

Стефан Иванов е борец на "Юнак-Локомотив". На старта в Киев той загуби от представител на Грузия. Златото в категорията на Иванов стана притежание на руснака от Якутия Николай Охлопков, състезаващ се за Румъния. Среброто спечели беларусин.