ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

"Дунав" би 10 от "Локо" с 2:0 за втора поредна победа

19.04.2019  |  19:09
388
Авторът на двата гола Драгош Фиртулеску избран за играч на мача

Футболистите на "Дунав" победиха "Локомотив" /Пловдив/ с 2:0 в мач от група "Б" на втората осмица на елитната ни Първа лига, който се игра днес на Градския стадион в Русе. За "драконите" на треньора Людмил Киров това е втора поредна след предишния успех с 5:3 като гости на "Славия" в София.

Автор и на двата гола днес бе румънецът Драгош Фиртулеску, който бе избран и за играч №1 на мача. Той се разписа от дузпа в 4-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Светослав Ковачев, при което "смърфовете" от Пловдив, останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Лукас Масоеро. В 40-ата минута Фиртулеску се разписа за 2:0 след хубав пробив на Светослав Ковачев и асистенция на Исмаил Иса.

До края на мача "Дунав" можеше да вкара още голове, но и гостите от "Локомотив" имаха своите шансове, като веднъж удариха и напречна греда.

В началото на второто полувреме на стадиона се появиха и димки, което скоро не се бе случвало в Русе. Всяка подобна проява се наказва с глоба от БФС.

В следващия си мач "Дунав" гостува на "Септември" в София на 26 април от 16 часа.