ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

„Дунав” надигра „канарчетата”, но взе само точка след 1:1 в Русе

02.03.2019  |  16:58
545
„Драконите” поведоха, „Ботев” изравни от дузпа
дунав Ботев в Русе

„Дунав” направи 1:1 с „Ботев” (Пловдив) в мач от 24-ия кръг на Първа професионална лига по футбол, който се игра днес на Градския стадион в Русе. „Драконите” владееха повече топката и дирижираха действията на терена, но не успяха да се поздравят с победата. Като цяло играта се водеше в централната част на терена и до двамата вратари не се стигаше до кой знае какви сериозни опасности. „Дунав” откри резултата в 43-ата минута с попадение на Божидар Васев, а „канарчетата” стигнаха до точката от дузпа в 54-ата минута.

След съприкосновение между Емин Ахмед и бившия „дунавец” в пловдивските редици Васил Шопов, главният съдия Ивайло Стоянов отсъди дузпа, изпълнена точно от Тодор Неделев. През целия мач агитката на „Дунав” не спря да подкрепя футболистите на Людмил Киров и след последния съдийски сигнал ги изпрати с аплодисменти. „Дунав”: Благой Макенджиев, Александър Исаевски, Георги Динков, Мартин Ковачев, Емин Ахмед /62-а Петър Патев/, Драгош Фиртулеску /79-а Мартин Станкев/, Свилен Щерев /88-а Диян Димов/, Христо Попадийн, Красимир Станоев, Божидар Васев, Ахмед Ахмедов. На 9 март /събота/ от 15 часа „Дунав” гостува на другия пловдивски тим в елитния ни футбол – „Локомотив”.