ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

"Дунав" загуби с 1:4 от "Локо" в Пловдив, 11 "Миски" надъхваха домакините

10.03.2019  |  15:42
428
Четири от попаденията във футболния мач паднаха през първото полувреме
Снимки: сайт на "Локомотив" /Пловдив/

Борещият се за оцеляването си във футболния елит на България "Дунав" загуби с 1:4 гостуването си на "Локомотив" /Пловдив/ в мач от 24-ия кръг на Първа професионална лига. Срещата се игра в събота на стадион "Лаута", като четири от попаденията паднаха през първото полувреме.

"Локо" откри резултата в 24-ата минута чрез капитана си Димитър Илиев, който заби гол №100 в кариерата си за "смърфовете". В 29-ата минута "драконите" от Русе изравниха. Точен във вратата на бившия "дунавец" Мартин Луков бе Исмаил Иса. Само три минути след изравняването домакините пак поведоха - гол на Един Бахтич, а в самия край на първата част Димитър Илиев покачи на 3:1 с перфектно изпълнение от пряк свободен удар. Крайното 4:1 в мача фиксира Игор Банович в 90-ата минута.

На засилена нежна подкрепа разчитаха футболистите на "Локомотив". Единадесет победителки и участнички в конкурсите „Мис България“, „Мис Свят“ и „Мис Вселена“ стискаха палци на „черно-белите“ срещу „драконите“. Миските останаха доволни след разгрома с 4:1, като не пропуснаха и да се снимат за спомен на стадиона.

В следващия 25-и кръг, последен от редовния сезон, "Дунав" е домакин на "Черно море". Мачът е на 17 март /неделя/ от 15 часа на Градския стадион в Русе.

След това - според класирането, 14-те отбора в Първа лига ще бъдат разделени на първа шестица и на втора осмица, която ще бъде в две групи по четири тима.

Съставът на "Дунав" срещу "Локомотив" в Пловдив:  Благой Макенджиев, Емин Ахмед, Мартин Ковачев, Георги Динков, Александър Исаевски, Красимир Станоев, Диян Димов, Драгош Фиртулеску /46-а Мартин Станкев/, Свилен Щерев /63-а Ахмед Ахмедов/, Божидар Васев /80-а Мухамаду Н`Диайе/, Исмаил Иса.