ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

Футболист на "Дунав" титуляр за България при загуба с 0:1 от Северна Ирландия в Испания

22.03.2019  |  16:59
510
Светослав Ковачев и компания играха много добре, но отстъпиха в контролата
Снимка:БФС
Светослав Ковачев /на преден план вдясно с №11/ преди началото на мача

Националният отбор на България по футбол за младежи до 21 години отстъпи нещастно с 0:1 в приятелски двубой срещу Северна Ирландия, игран днес в испанския курорт Марбея. Единственото попадение отбеляза Шейн Лейвъри в 18-ата минута, а мачът бе дебют за селекционера Александър Димитров начело на младите „лъвове“. Резултатът обаче съвсем не отразява реалните събития на терена, тъй като българите имаха пълно преимущество през целия двубой и пропуснаха много положения пред ирландската врата.

Титуляр в българския отбор бе футболистът на "Дунав" Светослав Ковачев, който бе много деен, както и съотборниците му, но до гол във вратата на съперника така и не се стигна.

Втората проверка на Ковачев и компания на испанска земя е на 25 март /понеделник/ от 15 ч. срещу Финландия.

Двубоите са част от подготовката за старта на европейските квалификации за младежи до 21 години, в които България ще се изправи срещу отборите на Сърбия, Полша, Русия, Естония и Латвия.