ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

Наградиха отличниците на Русе, вижте кои са

Общество
23.05.2018  |  16:48
371
38-те учениците са определени от Педагогическите съвети на училищата от територията на общината
награждаване на отличниците в община Русе

 

Отличниците от училищата на територията на община Русе днес бяха наградени на тържествена церемония в зала "Европа" на Доходното здание по случай 24 май - Ден на българската просвета и култура и славянската писменост. Това са ученици, които са постигнали високи резултати в областта на образованието, културата, изкуството, науката и спорта – общински и регионални етапи от Национални олимпиади, състезания, държавни първенства по различни видове спорт, ученически игри и други.

 

 

38-те ученици са предложени от Педагогическите съвети - по един ученик от всяко училище, който е допринесъл за издигане авторитета на училището, в което се обучава и заслужава да бъде сред най-добрите и изявени ученици в Русе.

 

На събитието присъстваха кметът Пламен Стоилов, заместник-кметът по хуманитарни дейности Иван Григоров, директорът на дирекция „Култура и образование“ Ирена Петрова, председателят на ОбС – Русе и ректор на РУ „Ангел Кънчев“ чл.-кор. проф. д.т.н. Христо Белоев, началникът на РУО - Русе д-р Росица Георгиева, директори на училища, преподаватели, родители и гости.

 

За празничното настроение допринесоха младите таланти Марина Петрова и Михаил Петров от Детска вокална група „Слънце“ с ръководител Наталия Константинова, които поздравиха публиката с песента „Усмивката“.

 

 

Кметът Стоилов отправи поздравленията си към отличените русенски ученици в знак на благодарност към положения труд за постигнатите високи резултати през периода на изминаващата учебна година: „Вие притежавате всички качества да вървите с изправена глава, защото се отличавате.  Вашите постижения са резултат от много часове, прекарани в подготовка и усъвършенстване, а резултатите, които показвате са достойни за възхищение”, каза Стоилов. Той  изрази признателност и към енергията и неуморимия дух на техните директори, преподаватели и родители и пожела на всички успех.

 

 

 

Кои са наградените 38 отличници:

 

Максим Загоров (11 клас, АЕГ „Гео Милев“);

Барбара Митева (12 клас, МГ „Баба Тонка“);

Катрин Терзич (11 клас, НУИ „Проф. Веселин Стоянов“);

Виктор Григоров (11 клас, ПГ по механотехника „Юрий Гагарин“);

Теодор Митев (12 клас, ПГ по транспорт);

Мариян Иванов (12 клас, ПГ по туризъм „Иван П. Павлов“);

Ренета Димитрова (12 клас, ПГДВА „Йосиф Вондрак“);

Ивайло Цветанов (12 клас, ПГЕЕ „Апостол Арнаудов“);

Жанита Рафаелова (12 клас, ПГИУ „Елиас Канети“);

София Тодорова (12 клас, ПГО „Недка Иван Лазарова“);

Мирослав Георгиев (12 клас, ПГПТ „Атанас Цонев Буров“);

Йоана Кръстева (12 клас, ПГРКК);

Даниел Атанасов (12 клас, ПГСС „Ангел Кънчев“);

Лъчезара Томова (6 клас, ПЧСОУ „Леонардо да Винчи“);

Симона Петрова (12 клас, СУ „Възраждане“);

Мълвина Димитрова (12 клас, СУ „Христо Ботев“);

Теодор Ташков (12 клас, СУ „М-р Атанас Узунов“);

Симона Асенова (12 клас, ПГСАГ „Пеньо Пенев“);

Мирослав Стефанов (4 клас, ОУ „Алеко Константинов“);

Габриела Иванова (7 клас, ОУ „Ангел Кънчев“);

Виктория Георгиева (4 клас, ОУ „Братя Миладинови“);

Адриана Желева (3 клас, ОУ „Васил Априлов“);

Даяна Димитрова (7 клас, ОУ „Г. С. Раковски“, с. Ново село);

Галина Димитрова (7 клас, ОУ „Иван Вазов“);

Игнат Матеев (4 клас, ОУ „Любен Каравелов“);

Рени Адолфова (7 клас, ОУ „Никола Обретенов“);

Мартин Станчев (7 клас, ОУ „Олимпи Панов“);

Нели Манджарова (7 клас, ОУ „Отец Паисий“);

Теодора Петракиева (7 клас, ОУ „Отец Паисий“, гр. Мартен);

Лора Йорданова (4 клас, ОУ „Отец Паисий“, с. Тетово);

Никола Димов (4 клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Николово);

Сонер Селяйдин (4 клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий, с. Семерджиево);

Даяна Денева (7 клас, ОУ „Тома Кърджиев“);

Денислав Велчев (3 клас, ОУ „Христо Смирненски“, кв. Долапите);

Велислава Великова (11 клас, СУ „Васил Левски“);

Инна Георгиева (12 клас, СУ „Йордан Йовков“);

Ангел Иванов (12 клас, СУЕЕ „Константин-Кирил Философ“),

Екатерина Енева (12 клас, СУПНЕ „Фридрих Шилер“).

 

ПЕЧАТНИ ИЗДАНИЯ    ЧЕТЕТЕ ОНЛАЙН

 

 

 

НАЙ-ЧЕТЕНИ
КАЛЕНДАР | Моля, кликнете върху 2 дати

 

© 2014 Briag News.Всички права запазени!
Web Design & SEO by Zashev Design