ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

14.04.2019  |  15:20
411
Русенецът записа три категорични победи по пътя към титлата
снимка: интернет /архив/

Състезателят и треньор в "Локомотив" /Русе/ Николай Коев триумфира със златния медал на държавното първенство по бокс за мъже, което приключи днес във Варна. Русенецът стана шампион в категория до 69 килограма, като във финалния мач победи с 3:0 след единодушно съдийско съгласие съперника си от ЦСКА Юли Бонзов.

Общо 18 боксьори участваха в категорията, като Коев записа още две победи с по 3:0, за да стигне до битката за златото.

Николай Коев е възпитаник на русенското Спортно училище "Майор Атанас Узунов" и на НСА /София/. В "Локомотив" тренира под ръководството на Алексей Рибчев.

С отборната титла край морето се поздравиха от БК ЦСКА. „Армейците“ излъчиха двама шампиони в лицето на Кирил Русинов (60 кг) и Венсан Киркоров (64 кг). Останалите шампиони във Варна са: Ергюнал Сабри („Арда“ – 49 кг), Тинко Банабаков (БК „Ивайло – 52 кг), Ерджан Шабанов („Ямбол“ – 56 кг), Хюсеин Хюсеин (БК "Варна" - 79 кг), Благой Найденов (БА „Боби Бояджиев“ – 81 кг), Кристиян Димитров („Сливен“ – 91 кг) и Петър Белберов (БВС - София, над 91 кг).