ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

Почетни плакети за Биляна Дудова и Ангел Русев от спортния министър /Снимки/

18.04.2019  |  19:20
914
Красен Кралев награди медалистите от европейските първенства по борба и вдигане на тежести
Красен Кралев с медалистите от европейското по борба

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетни плакети на ММС медалистите от европейското първенство по борба в Букурещ, Румъния, и от европейското по вдигане на тежести в Батуми, Грузия. В румънската столица българските състезатели по борба спечелиха 6 отличия. При жените титли завоюваха Спортист №1 на Русе за 2018 година Биляна Дудова (кат. до 59 кг) от "Юнак-Локомотив" и русенската възпитаничка Тайбе Юсеин (кат. до 62 кг), а със сребро се окичиха Миглена Селишка (кат. до 50 кг) и Евелина Николова (кат. до 55 кг). С успехите си женският ни тим се нареди на второ място в отборното класиране със 112 точки, като преди него завърши само отборът на Украйна със 168 точки. В класическия стил сребро за България донесе Кирил Милов при 97-килограмовите, а бронз спечели Айк Мнацаканян в категория до 72 кг.

На европейското по щанги българските състезатели спечелиха 3 отличия в двубоя. Божидар Андреев донесе първа титла за нашата страна на континентален шампионат от 2014 г. насам. Той спечели златото в категория до 73 кг. с европейски рекорди в двубоя - 345 кг и изтласкването - 192 кг. Сребърни отличия завоюваха 17-годишният Ангел Русев (кат. до 55 кг) от ТСК "Русе", и Ивана Петрова (кат. до 45 кг). Ангел Русев е щангист №1 на България за миналата година.

Общо отличията ни с тези в отделните движения са осем – 4 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала. Почетни плакети от министър Кралев получиха треньорът на националния ни отбор по вдигане на Иван Иванов и личните треньори на състезателите - Пламен Братойчев и Радослав Атанасов /ТСК "Русе"/.

За тежкоатлетите ни предстои Световно първенство през есента, което ще се проведе в Тайланд.