ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

Русе: 19 състава участваха в Международния балетен фестивал „Танцуваща река”

Общество
16.04.2018  |  15:01
115
7 колектива от Румъния също се изявиха на русенска сцена

Дванадесетото издание на Международния балетен фестивал „Танцуваща река” се проведе на 14 април. Организатор на събитието беше Общинският младежки дом в Русе.

Тази година участваха 19 състава от България и 7 състава от Румъния, а изпълнителите бяха 477, които представиха общо 141 танца.

Всички те се състезаваха  в категории: солови и дуетни изпълнения - в първа, втора и трета възрастови групи, както и малки и големи групи в подготвителна, първа, втора и трета възрастови категории.

Фестивалът се проведе в препълнената зала на Доходно здание, а фенове на съставите аплодираха бурно изпълненията на любимците си.

Компетентно жури от изявени имена в балета и изкуството оцени изпълненията на участниците. Наградите бяха раздадени от Мариан Савов – актьор, режисьор и директор на ОП „Русе Арт“, Красимира Николаева – директор на Общинския младежки дом в Русе, Марина Попова – солистка в балет „Арабеск” и Александра Савова – солистка в балет „Арабеск”. Големият приз на фестивала – Гран При – грабнаха балет „Мелади” от Варна за цялостното си представяне във всички възрастови категории.

Ето и наградените:

Подготвителна възрастова група, категория малка група

Трето място – „Снежинки“ – ТС „Динамик“, гр. В. Търново

Първо място – „Зелени лудории“ – ТФ „Фаворит“, гр. Шумен

 

Подготвителна възрастова група- голяма група

 

Трето място – „Обичаме нашето сиренце“ – ТС „Динамик“ – гр. Велико Търново

Второ място – „Котета“ - Балет „Мелади“ – гр. Варна

Второ място – „Тарантела“ – Балет „Галакси-джуниър“ – гр. Търговище

Първо място – „Вещички“ – ТС „Импулс“, гр. Русе

Първо място - „Кънтри“ – Балет „Галакси“ – гр. Търговище

 

Първа възрастова група, категория соло

Трето място – „Chicas asi“ – Millenium Art – Гюргево, Румъния

Трето място – „Истинска“ – ТС „Динамик“ – гр. В. Търново

Второ място – „Страх“ – ТС „ПМ“ – гр. Варна

Второ място – „Happy“ – Youth Foundation Slatina Olt, Слатина, Румъния

Първо място – „В тишината“ –Балет „Тинити“ – гр. Варна

Първо място – „Wink“ – ТС „Импулс“ – гр. Русе

 

Първа възрастова група -   категория дует

Трето място – „Mirror“ – ТС „Феникс“ – гр. Разград

Трето място – „Лош романс“ – ТС „ПМ“ – гр. Варна

Второ място – „Трайбъл богини“ – ТС „Динамик“ – гр. В. Търново

Второ място – „Завинаги ще остана“ – Балет „Тинити“ – гр. Варна

Първо място – „New York, New York“ - Youth Foundation Slatina Olt, Слатина, Румъния

Първо място – „Move it“ – ТС „Импулс“ – гр. Русе

 

Първа възрастова група -   категория малка група

Трето място – „Извънземни“- ТТФ „Пулс“ – гр. Разград

Трето място – „Да спасим света“ – ТФ „Фаворит“ – гр. Шумен

Второ място – „Мълния“ – ТФ „Феникс“ – гр. Разград

Второ място – „Токсични“ – ТС „Динамик“- гр. В. Търново

Първо място – „Чаено парти“ – Балет „Мелади“, гр. Варна

Първо място – „Bohemian Rhapsody“ – “Tic-Tac”, Каракал, Румъния

 

Първа възрастова група -   категория голяма група

Трето място – „Връщам се вкъщи“ – Балет „Мелади“, гр. Варна

Трето място – „Russian dance“ - Youth Foundation Slatina Olt, Слатина, Румъния

Второ място – „Полет“ – Балет „Галакси“, гр. Тъговище

Първо място – Daddy’s dance – “Tic-Tac” – Каракал, Румъния

 

Специални награди:

Отличен дебют – „Дъга“ – ТФ „Дъга“ – гр. Русе

Отличен дебют в голяма група - „Ira Dance“ – гр. Русе

Отлично представяне в I-ва възр. група – “Titov Art” – Питещи, Румъния

 

Победител в Първа възрастова група:

  1. Балет „Мелади“ – гр. Варна
  2. ТС „Импулс“ – гр. Русе

 

 

Втора възрастова група, категория соло

 

Трето място – „Какво е моето име“ – Балет „Мелади“ – гр. Варна

Трето място – „Организиран хаос“ – Балет „Тинити“, гр. Варна

Второ място – „Чувствам“ – ТС „Динамик“ – гр. Велико Търново

Второ място – „Елегия“ – ТФ „Emotion“ – гр. Шумен

Първо място – „Mr. Zoot Suit“ – ТС „ПМ“, гр. Варна

Първо място – „Протубетранс“ – “Just 4 dance” – гр. София

 

 

Втора възрастова група -   категория дует

Трето място – „Раздор“ – ТТФ „Пулс“ – гр. Разград

Трето място – „Две“ – ТС „Динамик“ – гр. В. Търново

Второ място – „Снежната кралица и Герда“ – Балет „Калина“ – гр. Горна Оряховица

Второ място – „Светове“ – ТФ „Emotion“ – гр. Шумен

Първо място – „Ангели“ – ТС „ПМ“ – гр. Варна

Първо място – „Ледено сърце“ – „Just 4 dance“ – гр. София

 

Втора възрастова група -   категория малка група

 

Трето място – „Не съм сама“ – ТТФ „Пулс“ – гр. Разград

Второ място – “Погълнати от злото” – ТФ „Emotion“ – гр. Шумен

Първо място – “Gold girls” -  Millenium art – Гюргево, Румъния

 

Втора възрастова група -   категория голяма група

 

Трето място – „Извинение“ – ТФ „Хатор“ – гр. Варна

Трето място – „Темпо“ – Балет „Аксел“ – гр. Силистра

Второ място – „Army“ – ТФ „Emotion“ – гр. Шумен

Второ място – “Jazz lounge” – “Ritmic” – Каракал, Румъния

Първо място – „Rock Star“ – Youth Foundation Slatina Olt – Слатина, Румъния

Първо място – „Дама Пика“ – Балет „Мелади“ – гр. Варна

 

Победител във втора възрастова група е Millenium Art – Гюргево, Румъния

 

Трета възрастова група, категория соло

 

Трето място – “Meetou” – Балет „Мелади“ – гр. Варна

Трето място – „What about us“ – Millenium Art – Гюргево, Румъния

Второ място – „Това, което искам да кажа“ – ТС „Динамик“ – гр. В. Търново

Второ място – “Drama” – “Stars” – Каракал, Румъния

Първо място – „Пурпурна тишина“ – ТС „ПМ“ – гр. Варна

Първо място - „Не съм експеримент“ – Балет „Тинити“ – гр. Варна

 

 

Трета възрастова група -   категория дует

 

Трето място – „Между два свята“ – ТТФ „Пулс“ – гр. Разград

Трето място – „Танцувай“ – ТФ „Emotion“ – гр. Шумен

Второ място „Две“ – Балет „Калина“ – гр. Горна Оряховица

Второ място – „Аз съм ти, ти си аз“ – ТС „Динамик“ – гр. В. Търново

Първо място – „Черна душа“ – ТС „ПМ“ – гр. Варна

Първо място – „Да се веселим“ – Балет „Мелади“ – гр. Варна

 

 

Трета възрастова група -   категория малка група

Трето място – “Fantasie” – Youth Foundation Slatina Olt – Слатина, Румъния

Второ място – „На тъмната страна“ – Балет „Мелади“ – гр. Варна

Първо място – „Кан-Кан“ – ТС „Импулс“ – гр. Русе

 

Трета възрастова група -   категория голяма група

 

Трето място – „Високо напрежение“ – ТФ „Emotion“ – гр. Шумен

Трето място – “Red lips” – “Star Dance” – гр. Русе

Второ място – “The pilots” – ТФ „Феникс“ – гр. Разград

Второ място – “Индисйки танц” – Балет „Мелади“ – гр. Варна

Първо място – „Indian Flavours“ – “Stars” – Каракал, Румъния

Първо място – “Burlesque” – ТС „Импулс“ – гр. Русе

 

Победител във трета възрастова група е Танцово студио „Импулс”

 

 

Специалните награди:

 

Най- атрактивен състав - Youth Foundation Slatina Olt – Слатина, Румъния

Най- проспериращ състав - ТФ „Emotion“ – гр. Шумен

Най- добър чуждестранен състав – „Tic-Tac/Ritmic/Stars/“, Каракал, Румъния

Награда на журито - ТС „Динамик“ – гр. В. Търново

Специална награда на ОМД- гр. Русе - ТФ „Хатор“ – гр. Варна

Награда на Община Русе – “Millenium Art” – Гюргево, Румъния

 

 

 

 

ПЕЧАТНИ ИЗДАНИЯ    ЧЕТЕТЕ ОНЛАЙН

 

 

 

НАЙ-ЧЕТЕНИ
КАЛЕНДАР | Моля, кликнете върху 2 дати

 

© 2014 Briag News.Всички права запазени!
Web Design & SEO by Zashev Design