ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

Русе: Деца спретнаха оспорван турнир по шах

20.01.2014  |  12:30
677
Най-малкият участник беше 4-годишната Деница Иванова, златен медал спечели първокласникът Константин Стоилов, от СОУ "Христо Ботев"

Оспорвано ученическо първенство по шахмат се проведе в Русе. Шахматен клуб „Дунав 1931” и Регионална библиотека „Любен Каравелов” бяха инициатори на спортното събитие. В него се включиха 14 деца, които се състезаваха в 5 кръга по Швейцарската система. Най-малкият участник бе 4-годишната Деница Иванова, а 6-годишната Елена Иванова завърши с 3 точки от 5 партии и зае престижното седмо място в крайното класиране.

Турнирът протече много оспорвано и в крайното класиране трима състезатели завършиха с равен брой точки – 4 победи от 5 партии, като допълнителните показатели определиха подреждането в челото – на първо място със златен медал се класира  Константин Стоилов, първокласник от СОУ "Христо Ботев". Втори след него със сребърен медал е Симеон Колчев от ОУ "Иван Вазов", а третото място зае Александър Желязков от СОУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ”, който взе бронзовия медал.

Грамоти получиха всички добре представили се участници в турнира, а домакините от Русенската библиотека подариха на малките шахматисти книжки и блокчета за рисуване. /Виж Фотогалерия/ Снимки: РБ-Русе