ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

 

   

Русе: Наградиха победителите в „Празници на роботиката и мехатрониката 2019“

Общество
11.06.2019  |  16:04
337
В състезанията, които се проведоха в Русенския университет, участваха над 30 деца

В Русенския университет  се проведоха „Празници на роботиката и мехатрониката 2019“. Орагнизатор на събитието е Клуб „Роботика“ към висшето училище.

В състезанията взеха участие над 30 деца от училищата в Русе - МГ „Баба Тонка“, СУ „Христо Ботев“, СУЕЕ „Константин Кирил Философ“, ОУ „Любен Каравелов“, ОУ „Иван Вазов“, ОУ „Отец Паисий“, ПЧСОУ „Леонардо да Винчи“ и  ПГ в град Бяла.

Отборът-победител в „Празници на роботиката и мехатрониката 2019“ е „BIT Electronics“, който заслужено спечели купата на Ректора на РУ „Ангел Кънчев“.

На второ място в отборната надпревара се класира отборът на „RoboPartans“, а на трето – отборът  на „Центъра за ученическо техническо и научно творчество“ (ЦУТНТ) в град Русе.

 

Победители в отделните категории са:

3D Лабиринт -  1. Вяра Симеонова „BIT Electronics“, 2. Йордан Ганев „BIT Electronics“;

Следене на линия LEGO до 5 клас - 1. Калоян Върбанов, Мартин Върбанов и Игнат Матеев (МГ), 2. Константин Коларов, 3. Свилен Башев (ЦУТНТ);

2D Лабиринт - 1. Йордан Ганев „BIT Electronics“;

Мини Сумо 10х10 - 1. Вяра Симеонова „BIT Electronics“, 2. Калина Симеонова „BIT Electronics“, 3. Симеон Балтаджиев „BIT Electronics“;

LEGO Сумо - 1. Владимир Мънев и Георги Гьоков “RoboPartans“, 2. Калоян Върбанов, Мартин Върбанов и Игнат Матеев (МГ), 3. Автандил Самхарадзе (ЦУТНТ);

Следене на линия - 1. Симеон Балтаджиев „BIT Electronics“, 2. Вяра Симеонова „BIT Electronics“, 3. Йордан Ганев „BIT Electronics“;

Следене на линия LEGO над 5 клас - 1. Петър Петров и Явор Георгиев “RoboPartans“, 2. Владимир Мънев и Георги Гьоков „RoboPartans“,3. Симона Грозева (ЦУТНТ);

Паралелен слалом - 1. Вяра Симеонова „BIT Electronics“, 2. Йордан Ганев „BIT Electronics“, 3. Симеон Балтаджиев „BIT Electronics“;

Bluetooth race - 1. Кристиян Николов (ЦУТНТ), 2. Симона Грозева (ЦУТНТ), 3. Владимир Мънев и Георги Гьоков “RoboPartans”;

Свободен стил - 1. Кристиян Николов и Венелин Мирчев (ЦУТНТ), 2. Калоян Върбанов, Мартин Върбанов и Игнат Матеев (МГ), 3. Владимир Мънев и Георги Гьоков “RoboPartans“.

 

ПЕЧАТНИ ИЗДАНИЯ    ЧЕТЕТЕ ОНЛАЙН

 

 

 

 

НАЙ-ЧЕТЕНИ
КАЛЕНДАР | Моля, кликнете върху 2 дати

 

© 2014 Briag News.Всички права запазени!
Web Design & SEO by Zashev Design