ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

Светослав Ковачев и компания биха с 1:0 Финландия на лагера в Испания

25.03.2019  |  17:40
473
Футболистът на "Дунав" се появи в игра за България през второто полувреме
Светослав Ковачев влезе в игра с националния екип в 59-ата минута

Младежкият тим на България за футболисти до 21 години записа победа с 1:0 над Финландия във втората си контрола в испанския курорт Марбея, която се игра днес. Възпитаниците на Александър Димитров изнесоха много силен мач и затвърдиха добрите впечатления от двубоя със Северна Ирландия преди 3 дни, в който въпреки негативния резултат (0:1) също показаха стойностен футбол.

Футболистът на "Дунав" в националния ни тим Светослав Ковачев се появи в игра в 59-ата минута на мястото на Георги Русев от "Септември" /София/ и тормозеше финландците по десния фланг на българската атака. Единственото попадение вкара играчът на "Витоша" /Бистрица/ Лъчезар Котев в 30-ата минута, в самия край на даденото от рефера четириминутно продължение на двубоя Атанас Кабов можеше да се разпише за 2:0, но топката мина на сантиметри от дясната греда. Любопитно е, че само преди 3 дни Финландия разгроми с 8:3 Норвегия.

За Александър Димитров това e първа победа начело на младите „лъвове“. Селекционерът използва в днешната контрола общо 17 футболисти.

Съставът на България: 1. Даниел Наумов, 2. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 14. Ангел Лясков (59-а – 7. Ивайло Найденов), 19. Иван Турицов, 5. Алекс Петков (90-а – 3. Васил Добрев), 8. Иван Тилев (90-а – 6. Илия Юруков), 21. Лъчезар Котев, 22. Здравко Димитров (73-а – 17. Атанас Кабов), 10. Георги Русев (59-а – 11. Светослав Ковачев), 16. Калоян Кръстев (73-а – 9. Тонислав Йорданов).

Припомняме, че двубоите са част от подготовката за старта на европейските квалификации за младежи до 21 години, в които Светослав Ковачев и компания ще се изправят срещу отборите на Сърбия, Полша, Русия, Естония и Латвия.