ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

Венелина Венева стартира сезона с победа на турнир във Виена

22.01.2012  |  17:05
398
Русенката покри норматива за световното в Турция

Русенката Венелина Венева стартира с победа новия сезон, съобщи sportal.bg. 37-годишната Венева преодоля 194 сантиметра и спечели убедително надпреварата на скок височина на турнира по лека атлетика в австрийската столица Виена, в който не участваха някои от фаворитките в дисциплината. С победата си във Виена Венева покри норматив за участие на Световното първенство по лека атлетика в зала в Турция от 9 до 11 март.

В бягането на 800 метра триумфира друга българска националка Ваня Стамболова. Тя финишира с официално време от 2:02.03 минути, с което също покри норматив за участие на Световното първенство в зала. Стамболова обаче едва ли ще участва на 800 метра на шампионата в Истанбул, тъй като нейни коронни дисциплини са 400 метра и 400 метра с препятствия.

Междувременно стана ясно, че голямата звезда на Хърватия в скока на височина Бланка Влашич избра да се подготвя на топло в началото на олимпийската 2012 година. Носителката на четири световни (две в зала и две на открито) и една европейска титла е на лагер в Република Южна Африка. Припомняме, че в началото на месеца хърватката се раздели с дългогодишния си мениджър Харолд Едлецбергер, който беше заменен от шведа Даниел Весфелд. Влашич се подготвя в Република Южна Африка заедно с шведските състезателки в скока на височина Ема Греен-Трегаро и Ебба Юнгмарк.

Световната шампионка в скока на височина от Дегу 2011 Анна Чичерова, която оглавява световната ранглиста за годината с постижение от 200 см, пък ще участва на известния турнир за скок на височина в Банска Бистрица (Словакия) на 8 февруари. Преди надпреварата в Словакия рускинята ще се включи в турнирите в Антверпен (Белгия) и Арнщадт (Германия). Личният рекорд на рускинята на открито е 207 см от миналата година, като с този резултат тя заема четвъртото място в световната ранглиста за всички времена. В зала Чичерова има 204 см, които е преодолявала два пъти. Рускинята е и европейска шампионка в зала от 2005 г. Рекордът на турнира в Банска Бистрица е 205 см и е притежание на хърватката Бланка Влашич от 2006 г.