Космонавти сразиха "Бойчинов", "Свобода"-та взе дербито с Градище

09.11.2011 | 14:15 ч.

Няколко интригуващи битки белязаха кръга на Източната Б ОФГ-Плевен. “Космонавтите” от Каменец са лидер в първенството, но за да се задържат на върха, трябваше да преодолеят коравия тим на "Бойчинов". Сториха го, подпечатвайки успеха си с три гола. Много по-оспорвано беше в Милковица. Тамошният "Свобода" прие друг фаворит за първото място - Градище. През много перипетии премина двубоят, а съперниците трудно надделяваха един над друг. Първото полувреме все пак донесе голов аванс за домакините. Реализира го най-младият на терена – Денислав Кирилов /17 г./, който е продукт на местната школа.

След почивката обаче стана доста напрегнато. Голмайсторът на Градище и групата Райко Райков реализира, но съдията вече бе спрял играта и логично отмени попадението. В 77-ата минута все пак Райков вкара редовен гол. Стори го от фаул, отсъден за игра с ръка на милковския централен защитник, който бе отстранен от терена. Гостите бяха в подем и чрез Красимир Михалев отново изпратиха топката в мрежата, но и този път съдията не го призна. Още преди головия удар страничният рефер бе маркирал засада.

Малко преди края Цветослав Йочковски открадна топката от защитата на гостите и заби победното попадение за "Свобода". Очакваше се другият тим от Милковица също да е част от яко дерби в Бръшляница. Домакините от "Чавдар" обаче не го позволиха и спечелиха с 3:1. Останалите срещи от групата завършиха според очакванията.