7:0 за „Дунав” на старта на пролетния дял

27.02.2021 | 16:02 ч.

Футболистите на „Дунав” разгромиха със 7:0 „Ботев” (Нови пазар) в мач от първия пролетен кръг на първенството в Североизточна Трета лига – общо 16-и кръг в шампионата.

Двубоят приключи преди минути на стадион „Дунав” в Русе, като момчетата на треньорите Мартин Цирков и Ивайло Кирилов си върнаха на „Ботев” за загубата през есенния дял с 0:1 в Нови пазар.

На полувремето „драконите” водеха с 2:0 с попадения на Преслав Петков в 3-ата минута и на капитана Диян Димов в 39-ата.

В самото начало на втората част Джан Хасан се разписа за 3:0, а другите четири попадения бяха дело на влезли като резерви футболисти.

Още с първото си докосване на топката и секунди след като се появи на терена Симеон Иванов вкара за 4:0 – 59-а минута, а отново той направи 5:0, след като в 80-ата минута прехвърли вратаря на гостите. В 82-ата Дани Бонев бе точен за 6:0, а крайното 7:0 фиксира 16-годишният Кристиян Господинов в 85-ата минута.

Съставът на „Дунав”: Цветелин Енчев, Димитър Тодоров, Василен Марков, Иван Бакалски (73-а Мартин Петров), Мерт Тасим, Диян Димов, Албер Силвиев, Огнян Николов (58-а Симеон Иванов), Атанас Стамболов (73-а Преслав Папарков), Джан Хасан (65-а Кристиян Господинов), Преслав Петков (73-а Дани Бонев).

На 3 март „Дунав” гостува на „Спортист” (Генерал Тошево) в мач от 17-ия кръг.