8-годишният Дани излезе на терена като 12-ия играч на „Дунав“ в мача срещу „Спортист“

18.02.2024 | 16:40 ч.

Футболните отбори на „Дунав“ и „Спортист“ Своге завършиха при 1:1 при подновяване на първенството на Втора лига. На 17 февруари се състоя първото официално домакинство на „Дунав“ за 2024 година. "Драконите" изиграха силно второ полувреме, което обаче не им стигна за пълен успех. В 37-ата минута вратарят Дамян Дамянов си отбеляза нелеп автогол.

След почивката „Дунав“ беше пълен господар на терена и изпусна половин дузина чисти голови положения, сред които и две греди - на Димитър Законов и Симеон Вешев. В 78-ата минута Джан Хасан засече центриране на Луис Пахама и изравни за 1:1. След това и самият Пахама можеше да отбележи и не сполучи.

Преди мача Мартин Ковачев сподели: „Изключително сериозно изпитание за нашия отбор. Имаме кадрови проблеми и правим възможното, поне да ги сведем до минимум. Съперникът респектира с много добро представяне в подготвителния период“.

Като 12-и играч на „Дунав“ в мача срещу „Спортист“ на терена излезе 8-годишният Дани. Той е един от най-нетърпеливите фенове, който взе билет за мача. Неговото име беше изтеглено с жребий да излезе заедно със своите любимци като 12-я  играч на „Дунав“. Така момчето стана и част от отборната снимка на „Дунав“.

Дани е редовен фен на "драконите" и присъства на всички срещи на русенци. Неговият любим футболист е Йордан Димитров.