Ангел Русев e най-добрият спортист на Русе за 2023 година

Спорт
22.12.2023 | 07:07 ч.

На официална церемония в Доходното здание бяха обявени резултатите от престижната класация на вестник „Утро“ и Община Русе. За най-добър спортист на Русе бе обявен състезателят по вдигане на тежести от Тежкоатлетически спортен клуб „Русе“ Ангел Русев.

„Малко са градовете в България, които могат да имат в класацията си  толкова титулувани спортисти със световни и европейски титли и награди от балканиади. Да застана в зала, изпълнена с толкова много спортисти е наистина много емоционално и специално преживяване. Община Русе и аз като кмет ще продължаваме да правим всичко по силите си спортната общественост да усеща, че нейната дейност е приоритет за нашия град“, обърна се към русенските спортисти кметът Пенчо Милков.

Класацията се организира ежегодно, откроявайки състезателите с най-високи постижения през изминалия сезон. Резултатите се определят от спортни журналисти в специална анкета на вестника. Тази година бяха номинирани 21 състезатели, а първите 10, събрали най-голям брой точки, бяха удостоени със статуетка, грамота и парична награда от Община Русе.

В челната десетка влязоха следните спортисти:

1.      Ангел Русев (98 точки) - вдигане на тежести, Тежкоатлетически клуб „Русе“ – европейски шампион за мъже в категория до 55 кг. в Ереван, Армения, трето място на купа "Олимпия" в Гърция, държавен първенец;

2.      Радослав Росенов (84 точки) - бокс, Боксов клуб „Русе“ - шеста поред европейска титла за младежи до 22 г. в Будва, Черна гора, сребърен медалист на Европейската купа, балкански и национален шампион, пети на световното първенство по бокс;

3.      Юлияна Янева (78 точки) - борба, клуб „Юнак-Локомотив Русе" - европейски шампион по борба за жени на Европейското първенство в Загреб, Хърватия в категория до 68 кг., национален шампион по свободна борба;

4.      Севда Асенова (56 точки) - бокс, Боксов клуб „Русе“ – пето място на Световно за жени, балкански и национален шампион, златен медалист на Международен боксов турнир „Странджа“;

5.      Биляна Дудова (53 точки) - свободна борба, Спортен клуб „Юнак-Локомотив" – бронзов медалист на европейското първенство за жени в Загреб, Хърватия, пето място на Световното първенство в Белград, в категория до 62 кг.;

6.      Георги Вангелов (39 точки) - борба, Спортен клуб „Юнак – Локомотив“, бронзов медалист на Европейското първенство за мъже в категория до 57 кг. в Загреб, Хърватия;

7.      Иван Пенчев (37 точки) - гребане, Спортен клуб по кану-каяк „Георги Демирев“ - две шести места на Световното първенство за мъже, едноместен каяк /500 и 1000/ метра, бронзов медалист в две дисциплини на европейското за мъже /500 и 1000 метра/, сребърен медалист от държавното първенство за мъже;

8.      Викторио Илиев (33 точки) - бокс, Боксов клуб „Локомотив“ - вицеевропейски шампион за юноши, носител на Световната купа за младежи, сребърен медалист от балканско първенство, републикански шампион;

9.      Джан Зарков (29 точки) - вдигане на тежести, Тежкоатлетически спортен клуб „Русе“ - европейски шампион за кадети до 17 години, шампион на международен турнир в Литва, златен медалист от държавното първенство;

10.    Иван Банчев (19 точки) - стрелба с лък, Спортен клуб „Джамбо 2006“ - вицеевропейски шампион за младежи, шампион на Средиземноморската купа „Афродита“, национален шампион за мъже на закрито, второ място на открито, шампион на турнирите „Загорски стрелец“, „Садово“, „Тракия Оупън“ и „Млади стрелци“.

По време на церемонията бяха отличени и приложник, параолимпиец, спортист с увреждания, треньор и отбор на 2023:

-        най-добър състезател в приложните спортове - Елеонора Павлова – авиомоделизъм, Спортен модел клуб „Приста" - златен медалист на световна купа, на първо място при жените в Световната ранглиста за 2023 г., първо място в турнир „Governor’s cup“ 2023 - кръг от Световната купа, републикански шампион по авиомоделизъм клас „F1E“;

-        най-добър параолимпиец – Християн Стоянов – лека атлетика, Спортен клуб по лека атлетика „Дунав“ с треньор Евгени Игнатов - световен шампион на Шампионата по лека атлетика в Париж, Франция, за хора с увреждания в дисциплина 1500 м. Т46, републикански шампион и златен медалист на балканско първенство до 10 000 м. по крос кънтри;

-        спортист със специални потребности – Алтан Далкаран – СК „Олимп - спортът е равнопоставен“ - три бронзови медала от държавни първенства по тенис на маса, бронзов медал от първенство по бадминтон;

-        най-добър треньор - Радослав Атанасов – треньор на щангистите в ТСК „Русе“, един от личните треньори на Ангел Русев и Джан Зарков;

-        най-добър отбор – момчетата от Баскетболен клуб „Дунав 2016“ с треньори Николай Николов и Руслан Русев - шампиони на републиканско първенство за юноши до 17 г.


 
Печатни издания

 

     

  

Най-четени

Виц на деня

АРХИВ | изберете две дати

Управлението на „бисквитките“ (cookies) на интернет сайта на Вестник БРЯГ

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.