Добър старт за тениса на маса в "Дунав" на “Млад Олимпиец”

18.10.2021 | 15:52 ч.

Много добро представяне записаха русенските състезатели по тенис на маса в първия етап от националния турнир “Млад Олимпиец” за момичета и момчета до 15 години.

Надпреварата се проведе в Горна Оряховица през изминалия уикенд, като представителите на УСШ Русе и СКТМ "Дунав" бяха водени от треньорите Петър Петров и Стефан Лъвчиев.

Състезателките на "Дунав" - Анита Петкова, Лила Лъвчиева, Дзиаин Ванг, Мелиса Неджиятиева и Ина Сярова, спечелиха първото място отборно.

Анита и Лила спечелиха своите групи. Дзиаин Ванг стана втора след Емануела Дончева /Комфорт Варна/, както и Мелиса. Ина Сярова не успя да прескочи предварителните групи. Анита Петкова спечели турнира, като на финала победи представителката на “Роса – 1” Попово Стела Атанасова с 3:2 гейма. Дзиаин Ванг загуби на полфинала от Атанасова с 1:3, а Лила Лъвчиева също загуби от Атанасова на четвъртфинал с 1:3. Ванг направи изключителни победи над считаната за фаворитка Веда Ниазиева /Роса – 1/ и талантливата Полина Енчева от “Комфорт” Варна.

При момчетата Русе се представи с Берк Рида, Роан Гочев и Атила Пламенов. И тримата преодоляха предварителните групи. За влизане в първите шестнaдесет Берк загуби оспорвано от Виктор Димитров /Комфорт Варна/. Атила и Роан спечелиха и своите мачове и се класираха съотметно на 15-о и 13-о място.

Треньорите Петър Петров и Стефан Лъвчиев са изключително доволни от своите състезателки, като се има предвид, че те са на 13 години.

На 23 и 24 октомври, СКТМ “Дунав” ще бъде домакин на “Млад Олимпиец” до 13 години, където също ще се търсят призови класирания!