„Дунав 8806” прекърши Топалова и „Монтана” за четвърта поредна победа

10.11.2011 | 17:29 ч.

Баскетболистките на „Дунав 8806” оглавиха класирането в Националната лига за жени, след като постигнаха четвъртата си победа от четири играни мача от началото на сезона. Този път жертва на момичетата на Георги Божков стана тимът на „Монтана 2003”. За разлика от трите разгромни победи в предишните три мача този път успехът дойде далеч по-трудно, въпреки че почти през целия мач „дунавки” водеха в резултата. В крайна сметка финалната сирена след 40-те минути прозвуча при 77:69 точки, което е трета поредна загуба за монтанки.

Във временното класиране „Дунав 8806” и „Левски” са по 8 точки в актива си, но софиянки имат мач в повече.

Поредния си страхотен мач за русенския тим изигра Ейдриен Джонсън, който записа дабъл- дабъл от 26 точки и 10 борби. Най-опитната в „Дунав 8806” и капитан на тима Христина Минкова също се отличи с дабъл-дъбъл със своите 17 точки и 10 борби, като добави и 5 откраднати топки и 4 асистенции. По 10 точки записаха Зорница Костова и Шарел Алън, като американката овладя и 9 борби.

За „Монтана 2003” над всички бе игралата два сезона за русенския тим Наталия Топалова, която завърши с 28 точки и 12 борби. 18 точки добави Димана Макариева, а с 11 се отчете Радмила Нешева.

В другите два мача от кръга, който се състоя в сряда вечерта, „Левски” разби в София новака „Рилски спортист” с 81:59, а „Берое 07” се наложи над „Славия” със 71:60. Силен мач за успеха на „Левски” изигра русенката Радослава Бъчварова, завършила с 20 точки и 5 борби.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.