"Дунав" би "Арда" за първа победа от 11 ноември, националният треньор гледа мача

21.06.2020 | 21:07 ч.

Отборът на "Дунав" победи като гост "Арда" (Кърджали) с 2:0.

Двубоят от група "Б" на втората осмица в елитното ни първенство по футбол приключи преди минути на стадион "Локомотив" в Пловдив, където "Арда" домакинства на своите мачове.

Успехът на русенци бе видян от селекционера на националния отбор на България по футбол Георги Дерменджиев, който бе заел място на трибуните в Пловдив.

С капитанската лента на "Дунав" бе Михаил Милчев.

И двете попадения паднаха през първото полувреме.

В 24-минута Григор Долапчиев откри резултата, засичайки с глава на близката греда центриране от ъглов удар на Свилен Щерев. Самият Щерев увеличи аванса на "драконите" от Русе с техничен фалцов изстрел в левия горен ъгъл на вратата "Арда" в 38-ата минута.

В средата на първото полувреме "Арда" остана  с човек по-малко на терена, след като Стойчо Атанасов получи втори жълт картон от главния рефер Васимир Маруан Ел-Хатиб, направил своя дебют като ръководещ съдия в елитния ни футбол.

През второто полувреме двата отбора нацелиха напречната греда - Свилен Щерев за "Дунав" и Матеус Леони за "Арда".

За "Дунав" това е пета победа от общо 27 мача от началото на сезона и първа от 11 ноември насам, когато русенци биха с 2:1 като гости "Царско село" /София/.

В трите изиграни срещи срещу "Арда" равносметката пък е - две победи с по 2:0 в Пловдив, и реми 0:0 в Русе.

Съставът на "Дунав": Благой Макенджиев, Петко Цанков, Димитър Тодоров /86-а Росен Колев/, Михаил Милчев, Любен Николов, Фернандо Кавалканте, Свилен Щерев, Ивайло Лазаров, Митко Русанов /79-а Атанас Стамболов/, Юлиан Ненов /63-а Дуде Н`Донгала/, Григор Долапчиев /78-а Симеон Иванов/.

В следващия мач "Дунав" приема "Ботев" (Враца). Двубоят е на 29 юни - понеделник, от 18.45 часа на Градския стадион в Русе.