„Дунав” би с 3:0 в контрола, чака „Спортист” за първия си мач в Трета лига

10.08.2020 | 15:00 ч.

Отборът на „Дунав” спечели с класическото 3:0 приятелската футболна среща срещу четвъртодивизионния „Дунав” (Батин).

Спарингът се проведе вчера вечерта на клубната база на русенския клуб в кв. „Здравец”.

Точни бяха Мерт Тасим в 41-ата минута, Дани Боев в 67-ата и Симеон Иванов в 79-ата.

Този мач бе подготовка за участието на „Дунав” в Североизточната Трета лига на България при мъжете през сезон 2020/2021. Припомняме, че старши треньорът Илиян Памуков ще разчита предимно на юноши от школата на клуба.

Тасим и Иванов имаха шанса да запишат игрови минути с „Дунав” и през изминалия сезон в елитната Първа лига на България.

В контролата срещу тима от Батин Памуков заложи на стартов състав: Винченцо Ангелов, Иван Бакалски, Преслав Папарков, Мартин Иванов, Мерт Тасим, Искрен Анчев, Албер Силвиев, Константин Митев, Симеон Дочев, Атанас Стамболов, Александър Кирилов.

Резерви бяха: Цветелин Енчев, Латиф Летиф, Джан Хасан, Живко Дончев, Мартин Ангелов, Дани Бонев, Бисер Георгиев, Симеон Иванов, Мартин Тодоров.

Извън групата за мача останаха: Богомил Станчев, Тихомир Друмев, Димитър Тодоров и Калоян Петров.

Първенството в Североизточна Трета лига стартира през изтеклия уикенд, но първият мач на „Дунав” – гостуване на „Ботев” (Нови пазар), бе отложен за 5 септември.

Така „Дунав” започва новия сезон от втория кръг – домакинство на „Спортист” (Генерал Тошево). На старта на първенството предстоящият съперник на русенци направи 2:2 при визитата си на „Интер” в Добрич. „Спортист” поведе с 2:0 с голове с глави през първата част на Георги Иванов и Мартин Георгиев. „Интер” достигна до ремито с попадения след почивката. Вторият гол бе от дузпа десетина минути преди края. От 65-ата минута „Спортист” игра с човек по-малко след червен картон на Димитър Димитров.

Мачът между „Дунав” и „Спортист” е на 16 август (неделя) от 18 часа.

Най-вероятно двубоят ще се състои на клубната база на ст. „Дунав”. Желанието на ръководство, треньори и фенове е именно този стадион – а не Градският, да приеме домакинските мачове на русенци през новия сезон в Трета лига. Предстои от Зоналния съвет на БФС във Варна да вземат официално решение.

Заради горещото време има вероятност мачът да започне и в по-късен час – препоръка от „Дунав”, но това също трябва да каже ЗС на БФС.