„Дунав” би „Царско село” с 1:0, ще спори с „Монтана” в битката за оставане при най-добрите

13.07.2020 | 20:16 ч.

Отборът на „Дунав” победи „Царско село” с 1:0 на Градския стадион в Русе и така си осигури решителна битка срещу „Монтана” за оставане в елита на българския футбол и през новия сезон.

През първото полувреме „Дунав” имаше три възможности за гол.

В средата на първата част след шут на Свилен Щерев топката се отби от напречната греда. Удар с глава на Петко Цанков бе закован пред голлинията от вратаря на софиянци, а в края на полувремето „снаряд” на капитана Диян Димов от далечно разстояние бе избит в корнер от стража Михаил Иванов.

Гостите от „Царско село”, водени от треньора Любослав Пенев, стреляха само веднъж към русенската врата през първата част – в самия й край, и то далеч от очертанията на рамката, пазена от Благой Макенджиев.

И след почивката „Дунав” бе отборът, който по-търсеше победата, въпреки че „Царско село” владееше повече топката в мача.

Усилията на „драконите” дадоха положителен резултат в 89-ата минута. Юношата на русенци Мерт Тасим, влязъл като резерва четири минути преди това, подаде на друга резерва – Григор Долапчиев, който фиксира крайното 1:0 в мача.

Така „Дунав” ще спори с втородивизионния „Монтана” в мач за оставането си сред най-добрите в българския футбол. Двубоят ще се играе на 17 юли (петък) от 20 часа на неутрален терен.

„Царско село” пък ще брани мястото си в елита срещу софийския „Септември” на 18 юли от 20 часа – също на неутрален терен.

Съставът на „Дунав”, воден от треньора Цветомир Младенов: Благой Макенджиев, Росен Колев, Димитър Тодоров, Петко Цанков, Александър Исаевски (85-а Мерт Тасим), Митко Русанов (54-а Юлиан Ненов), Диан Димов, Албер Силвиев, Свилен Щерев (67-а Фернандо Кавалканте), Дуде Н`Донгала (85-а Симеон Иванов), Стефан Христов (67-а Григор Долапчиев).