„Дунав” игра, поведе, но загуби в Пловдив

03.07.2020 | 23:17 ч.

Отборът на „Дунав” загуби с 1:3 гостуването си на „Ботев” (Пловдив) в мач, който се игра тази вечер.

„Драконите” от Русе бяха водени от помощник треньора Цветомир Младенов, в отсъствието на уволнения в началото на седмицата Людмил Киров.

Въпреки многото проблеми, футболистите на русенския тим показаха характер, имаше желание и настроение в играта им, но отстъпиха пред далеч по-класния съперник.

Опитният голмайстор Стефан Христов откри резултата за „Дунав” в 17-ата минута, но „Ботев” изравни в 30-ата. Пловдивчани стигнаха до победата с голове в 53-ата и 68-ата минута.

Заради наказания за един мач в групата на русенци липсваха таранът Григор Долапчиев и защитникът Любен Николов, а други основни футболисти – по други причини.

В състава след наказание пък се завърна опитният халф Свилен Щерев.

В срещата срещу „Ботев” участие взеха голяма част от талантите в школата на „Дунав”.

Следващият мач на русенския отбор е в понеделник – 6 юли, от 21,00 часа като гост на „Ботев” (Враца).

Съставът на „Дунав”: Хуго Гумиеро (84-а Винченцо Ангелов), Росен Колев, Преслав Папарков, Димитър Тодоров, Митко Русанов (75-а Атанас Стамболов), Александър Исаевски (84-а Константин Митев), Албер Силвиев, Свилен Щерев, Фернандо Кавалканте (75-а Мерт Тасим), Дуде Ндонгала, Стефан Христов (57-a Симеон Иванов).