"Дунав" мина с бърза вълна през "Арда", чака "Ботев" в Русе

22.11.2020 | 16:41 ч.

Волейболистите на "Дунав" (Русе) се поздравиха с втората си победа от два мача във Втората осмица на Суперлигата на България при мъжете.

Състезателите на старши треньора Данаил Милушев и помощника му Красимир Миронов надиграха категорично домакините от "Арда" (Кърджали) с 3:0 гейма (25:16, 26:24, 25:16 точки).

Мачът от четвъртия кръг на първенството се игра в петък вечерта в зала "Арпезос" и приключи за час и 12 минути.

Топреализатор бе Дейвид Кръстев със 17 точки (3 аса, 2 блокади), Леон Тончев добави 9 точки (2 аса). 8 точки за "дунавския" успех записа Владимир Христов, а по 6 т. регистрираха Ангел Павлов и Георги Чалъков.

За "Арда" с 11 т. най-резултатен бе Манол Янев, а 10 точки записа Петър Карагяуров.

В петия кръг "Дунав" е домакин на "Ботев" (Луковит).

По програма двубоят е на 30 ноември (понеделник) от 18 часа в зала "Дунав" в Русе.

Заради усложнената обстановка с разпространението на коронавируса програмата във волейболното ни първенство търпи редица промени.

Припомняме, че двубоите на русенските волейболисти в първите два кръга на шампионата бяха отложени заради положителни тестове за COVID-19 на няколко състезатели, както и на треньора Данаил Милушев.

Първенството започна на 31 октомври, но тогава се изигра само един мач - "Тетевен" би "Арда" с 3:0 като домакин.

Единственият отбор с изиграни четири мача от четири кръга от началото на сезона е "Арда" - и четирите са загуби.

"Берое 2016" от Стара Загора пък има само една изиграна среша. Старозагорци трябваше да са домакини на "Дунав" на старта на първенството във втората осмица на Суперлигата.

Подобно на "Дунав" предстоящият му съперник "Ботев" също има две победи от два мача.