„Дунав” отнесе 1:6 в Шумен, записа най-голямата си загуба

07.11.2020 | 16:35 ч.

Отборът на „Дунав” записа най-голямата си загуба от началото на сезона във футболното първенство на Североизточна Трета лига.

В мач от 13-ия кръг момчетата на треньора Илиян Памуков паднаха днес с катастрофалното 1:6 при гостуването си на „Шумен 2007.

На полувремето домакините водеха с 2:0 – попадения в 21-ата и 37-ата минута. Останалите 5 гола паднаха през последните 20-ина минути на двубоя.

В 73-ата шуменци стигнаха до класическо 3:0, а малко след това уцелиха и две греди. Русенци намалиха на 3:1, но до края на мача допуснаха още три попадения.

За „Шумен 2007” това бе седма победа от седем мача у дома, докато „Дунав” регистрира общо четвърто поражение в първенството на третия ни футболен ешелон. Головата разлика на русенци вече е отрицателна – 19:20.

Стартов състав на „Дунав”: Винченцо Ангелов, Преслав Папарков, Мартин Иванов, Мерт Тасим, Иван Бакалски, Диян Димов, Албер Силвиев, Симеон Дочев, Константин Митев, Джан Хасан, Александър Кирилов.

В следващия кръг „Дунав” е домакин на „Лудогорец III” (Разград). По програма мачът е на 15 ноември (неделя) от 14 часа на стадиона в квартал „Здравец” в Русе.