„Дунав” падна с 0:4 от „Лудогорец” след бразилски голове

29.05.2020 | 20:58 ч.

Отборът на „Дунав” загуби с 0:4 от шампиона „Лудогорец” в контролен футболен мач, който приключи преди минути в Разград.

И четирите гола бяха дело на бразилци.

Първото полувреме завърши с класическа преднина за „орлите”.

Първото попадение падна в 10-ата минута, като негов автор стана Марселиньо. Бразилецът с български паспорт се разписа от пряк свободен удар. Той бе отсъден, след като вратарят на „драконите” от Русе Благой Макенджиев хвана топката извън границите на наказателното си поле.

Последваха нови два бразилски гола в мрежата на „Дунав” – дело на Вандерсон в 32-ата минута и в самия край на първото полувреме.

В средата на първата част бе отменен гол на „Лудогорец” заради засада.

След почивката „Дунав” започна по-добре, като Исаевски с глава застраши вратата на шампионите. Шансове за гол се откриха още пред Стефан Христов и  Григор Долапчиев.

Удар на Шверчок пък срещна напречната греда на „Дунав”.

Крайното 4:0 фиксира друг бразилец в състава на „Лудогорец” – Сисиньо, който бе точен в 65-ата минута.

Стартов състав на „Дунав”: Благой Макенджиев, Петко Цанков, Александър Исаевски, Диян Димов, Михаил Милчев, Любен Николов, Фернандо Кавалканте, Симеон Щерев, Стефан Христов, Юлиан Ненов, Григор Долапчиев.