"Дунав" посреща ЦСКА на 20 октомври във волейболна битка за топ 8 в Суперлигата

18.10.2020 | 16:26 ч.

Волейболистите на "Дунав" ще спорят с ЦСКА в битка за място в първата осмица на първенството в Суперлигата на България през сезон 2020/2021.

На 20 октомври (вторник) от 17 часа състезателите на треньорите Данаил Милушев и Красимир Миронов ще бъдат домакини на софийския отбор. Мачът е в зала "Дунав" при свободен вход за зрителите.

Ако "Дунав" спечели битката, ще има нов двубой - в София - на 23 октомври (петък). При загуба - русенци ще се състезават във втората осмица на Суперлигата в предстоящия сезон в елитния ни волейбол.

Припомняме, че в новото първенство ще участват 16 отбора - разделени на първа и втора осмица.

Кой в коя ще се състезава се определя от четири квалификационни турнира. Три от тях се изиграха през тази седмица. Заелите първите места в тях се класират за първата осмица, а вторите и третите играят допълнителни плейофи помежду си до две победи от три мача. Зачита се и резултатът от битките в квалификационните турнири.

В бургаската зала "Младост" "Дунав" бе в компанията на ЦСКА, "Нефтохимик" - шампион и носител на Суперкупата на България, и "Тетевен Волей". Русенци отстъпиха с 2:3 гейма пред ЦСКА, победиха тетевенци с 3:0 и паднаха от "Нефтохимик" с 0:3. "Нефтохимик" постигна три победи в тази група и вече е сигурен участник в топ 8 на Суперлигата. Отборът от Тетевен ще играе във втората осмица, след като регистрира три поражения.

Към момента са ясни още два тима от топ 8. Това са "Хебър" (Пазарджик) и "Добруджа" (Добрич), които спечелиха квалификационните турнири като домакини, също както и бургаският "Нефтохимик".

На 19 и 20 октомври в Монтана е четвъртият турнир. В него ще спорят "Монтана", "Марек Юнион-Ивкони" (Дупница), "Славия" (София) и "Ботев" (Луковит). Мачовете в тази група ще се играят по-късно от останалите три заради карантина на волейболистите от клуба домакин - "Монтана", където имаше положителни проби за коронавирус.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.