"Дунав" прекърши "тополите" с 3:1, удари четири греди

01.11.2020 | 17:02 ч.

Отборът на "Дунав" победи с 3:1 "Тополи 2010" в мач от 12-ия кръг на футболното първенство на Североизточна Трета лига.

Двубоят се игра днес на стадион "Дунав" в Русе пред празни трибуни, заради мерките, свързани с разпространението на коронавируса.

През първата част изненадващо гостите от Варненското село Тополи водеха с 1:0.

"Дунав" стигна до пълния обрат с три попадения в рамките на 10-15 минути.

Александър Кирилов, който се появи като резерва, изравни в 68-ата минута, а още в следващата русенска атака Атанас Стамболов се разписа за 2:1. Крайното 3:1 фиксира отново Кирилов.

"Тополи 2010" можеше да си тръгне с катастрофална загуба от Русе, след като футболистите на Илиян Памуков изпуснаха куп положения, удряйки и четири греди.

Стартов състав на "Дунав": Винченцо Ангелов, Мерт Тасим, Мартин Иванов, Димитър Тодоров, Иван Бакалски, Албер Силвиев, Диян Димов, Симеон Дочев, Атанас Стамболов, Джан Хасан Симеон Иванов.

С тази победа "Дунав" се изкачи на четвърто място в класирането с актив от 20 точки.