"Дунав" си върна на Попово, продължава битката за Аматьорската купа

22.10.2020 | 19:52 ч.

Отборът на "Дунав" продължава битките в турнира за Купата на Аматьорската лига на България, след като отстрани "Черноломец" (Попово).

Мачът се игра в сряда вечерта в Разград пред празни трибуни заради коронавируса, като в редовното време завърши 1:1 и крайният победител бе определен след изпълнение на дузпи.

"Дунав" поведе в 21-ата минута с гол на Константин Митев, а "Черноломец" изравни в 67-ата.

При дузпите русенският страж спаси две изпълнения от бялата точка, а веднъж футболист на гостите стреля в аут - над напречната греда.  Трима "дунавци" биха дузпи, като и трите бяха точни, а тимът от Попово вкара само първата. Така общият резултат от мача е 4:2.

В предишните двубои от този турнир "Дунав" отстрани "Дунав" (Сливо поле) с 5:0, "Младост" (Екзарх Йосиф) с 5:2 и "Доростол" (Силистра) с 5:0.

Победата над тима от Попово е своеобразен реванш за загубата с 0:3 в Русе в мач от десетия кръг на първенството в Североизточната трета лига, който се игра на 18 октомври.

На дневен ред пред "дунавци", водени от треньора Илиян Памуков, е поредният двубой от шампионата на третия ни футболен ешелон.

Русенци гостуват на тима на "Устрем" от село Дончево, Добричко. Двубоят от 11-ия кръг на първенството по футбол в Североизточна трета лига е в неделя - 25 октомври, от 14 часа.

Главен рефер ще бъде Димитър Михайлов от Варна, ще му асистират Мирослав Симеонов и Калоян Илиев.

В класирането "Дунав" заема девето място с 14 точки, а "Устрем" е четвърти с 16 т.