"Дунав" започна футболната пролет с 0:2

16.02.2020 | 20:10 ч.

"Дунав" започна със загуба пролетната си кампания в елитното ни първенство по футбол при мъжете. На Градския стадион в Русе тази вечер футболистите на треньора Людмил Киров отстъпиха с 0:2 пред "Черно море" /Варна/. Мачът е от 21-ия кръг на efbet Лига.

Резултатът бе открит още в петата минута. Тогава една избита от защитата топка попадна на пътя на Патрик Андраде и той с мощен шут с левия крак прониза "дунавския" страж Благой Макенджиев.

В 53-ата минута резултатът вече беше 2:0 в полза на “моряците”. Бившият футболист на "Дунав" Исмаил Иса бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му бе спасен от Макенджиев, но топката попадна у Матиас Курьор, който без да се бави я прати в опразнената врата.

Стартов състав на "Дунав": Макенджиев, Димов, Колев, Милчев, Исаевски, Щерев, Лазаров, Цанков, Ненов, Митков, Христов.