Футболистите на "Дунав" с първа загуба през зимната подготовка

14.02.2021 | 18:20 ч.

Отборът на ФК "Дунав" записа първо поражение през зимната си подготовка за пролетния дял на Североизточна Трета лига.

"Драконите" от Русе отстъпиха с 2:3 пред съперника си в първенството на третия ни футболен ешелон - "Черноломец" (Попово).

Спарингът се игра на 13 февруари на стадиона в Сливо поле при минусови температури, което се отрази на качеството на футболната продукция.

"Дунав" поведе с 2:0 след голове на Александър Кирилов в 18-ата минута и на Василен Марков в 53-ата, но след това допусна пълен обрат.

В 72-ата минута Тихомир Кънев се разписа от дузпа за 2:1, Беадир Беадиров изравни в 74-ата, а отново Кънев донесе победата за гостите от Попово в 77-ата минута.

В 81-ата минута Джан Хасан изпусна дузпа за "Дунав" след като нацели греда. По време на срещата футболистите на "Дунав" удариха още две греди.

На 16 февруари предстои проверка в Русе срещу втория отбор на "Етър" от Велико Търново.