Гигант прегази Локомотив в Дряново

08.11.2011 | 12:59 ч.

Футболистите на "Гигант" /Белене/ хвърлиха бомбата на кръга, побеждавайки в Дряново тамошния "Локомотив" с 3:0. С оглед на показаното от двата отбора успехът на гостите е напълно закономерен. Освен трите гола беленчани демонстрираха изключителна тактическа дисциплина и не оставиха нито за миг съмнение в превъзходството си. Още в самото начало те бяха близо до откриване на резултата, но Светлин Перников стреля покрай гредата във 2-ата минута. Последваха пропуски на Максимов и Върбанов. Последният все пак се реабилитира. В средата на първата част съотборниците му Перников и Пламен Николов проведоха бърза контраатака, а после му подадоха, за да финтира защитник и вратаря за 1:0. Домакините мигновено реагираха и проведоха няколко опасни нападения, но стражът на "Гигант" Иван Николов се справи. След почивката беленчани отново владееха инициативата. Всичко можеше да приключи, когато Максимов се измъкна сам срещу вратаря, но той не успя да вкара. Локомотивци тръгнаха да търсят изравняването, а съперникът им отвръщаше с опасни контри. При една от тях Димитров проби и подаде на Пламен Николов, който елегантно преодоля дряновския вратар за 2:0. Попадението окончателно отказа домакините. Нервите им взеха връх и само за секунди техен футболист получи два жълти и червен картон. Секунди преди края Върбанов стреля неспасяемо от 20 метра за 3:0.