Григор Димитров бие и пада в Мелбърн в рамките на няколко часа

05.02.2021 | 13:14 ч.

Поставеният под №2 в основната схема Григор Димитров приключи участието си на турнира по тенис на твърди кортове в Мелбърн, който е от категория АТП 250.

Димитров отстъпи преди минути с 5:7, 2:6 гейма пред Корентен Муте (Франция) и отпадна от надпреварата на четвъртфиналите.

Българинът има за какво да съжалява, тъй като изпусна преднина от 4:1 гейма в първата част.

Гришо е №19 в световната ранглиста, а Муте е №80.

Това беше втори двубой за деня за Григор Димитров.

Преди няколко часа той се се наложи в 3 сета - 6:4, 6:7, 6:3 гейма над Алексей Попирин на осминафиналите. Австралиецът Попирин е 114-и в световната ранглиста.

В началото на другата седмица в Мелбърн започва първият за годината турнир от Големия шлем - Australian Open. Съперник на Димитров на старта ще бъде хърватинът Марин Чилич - №43 в света.

Българинът и хърватинът са играли 6 пъти по между си, като Чилич води с 4:2 победи. За последно те се срещнаха във втория кръг на „Ролан Гарос“ 2019,  а победител излезе Димитров.

Чилич има спечелени 18 титли в кариерата си сред професионалистите. Той има и трофей от Големия шлем – US Open 2014. Освен това е финалист от Australian Open (2018) и Уимбълдън (2017), като и в двата случая губи от Роджър Федерер.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.