Григор Димитров с второ 3:0 в Австралия, среща №16 в света в третия кръг

10.02.2021 | 15:29 ч.

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис без да загуби сет.

Във втория си двубой на турнира от Големия шлем Гришо се наложи с 3:0 сета - 7:6, 6:1, 6:2 гейма, над участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Алекс Болт. Към момента българинът е №21 в световната ранглиста, а Болт е №166.

Срещата продължи час и 53 минути.

В първия кръг на турнира Григор Димитров би с 3:0 и хърватина Марин Чилич.

Следващият съперник на нашия тенисист е испанецът Пабло Кареньо Буста - №16 в световната ранглиста.

Испанецът стигна до третия кръг на Откритото първенство на Австралия след успех с 3:1 сета над чеха Иржи Весели.

Това ще бъде седми сблъсък между Димитров и Буста на ниво световен тур, като до момента балансът е 3-3 победи.

Двубоят ще бъде в петък, а победителят ще се класира за осминафиналите, където ще играе срещу Доминик Тийм или Ник Кириос.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.