Лекоатлетът на „Дунав“ Християн Стоянов със световна титла в Дубай

08.11.2019 | 16:01 ч.

Християн Стоянов от "Дунав" спечели златен медал от световното първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания в Дубай. 21-годишният възпитаник на треньора Евгени Игнатов бе най-бърз в бягането на 1500 м бягане с европейски рекорд и рекорд на шампионатите - 3:50.87 мин. Зад него останаха Александър Яремчук от Русия и Гимечу Динса от Етиопия. Тук имаше драма, след като втори и трети финишираха австралиец и угандиец, но после двамата бяха дисквалифицирани.

Ружди Ружди от Глоджево, Русенско, пък  завоюва световната титла в тласкането на гюле с резултат 12.25 м. 28-годишният спортист е световен рекордьор и олимпийски първенец от Параолимпиадата в Рио 2016.

Той завоюва третата си световна титла в кариерата, като изпревари с 3 см поляка Лех Стоутман и с 10 см Небойша Дурич от Сърбия.