Лъган и обезверен „Дунав” падна с 1:3 в Русе. Людмил Киров: Спираме тренировки!

29.06.2020 | 21:59 ч.

Утре спираме тренировки. Това е подигравка, стига лъжи.

Това каза треньорът на ПФК „Дунав” Людмил Киров минути след мача на „Дунав” с „Ботев” (Враца), който „драконите” от Русе загубиха с 1:3 тази вечер като домакини на Градския стадион.

Киров, който е кадър на школата на „Дунав”, бе много афектиран след мача, не толкова от играта, а от бъдещето на отбора – ще го има ли или не въобще.

От месеци финансовото положение в русенския футболен клуб е критично, а новите собственици така и не се появяват наяве.

„Бил съм и футболист и треньор, но такова нещо с прехвърляне на акции не съм виждал никъде. Стига лъжи, това е подигравка с „Дунав”. Връщам се 10 месеца назад – за момчетата няма Коледа, Нова година, Великден, Гергьовден… Футболистите са без пари, не могат да си платят наемите, спрени са им телефоните…” каза Людмил Киров.

От два месеца чакаме новите собственици. То не бе в края на седмицата, този петък, този вторник… Този, онзи документ липсвал, три дни не могат да направят едно вписване. Стига! Нека някой от ръководството да влезе в съблекалнята и да каже мъжки ще има ли „Дунав” или не. По-добре да спрa да говоря, за да не кажа някоя глупост”, каза още Киров.

„От утре сме се разбрали с момчета, че спираме тренировки, докато не им бъде изплатено дължимото. Аз и моят екип си вършим тренировъчния процес”, заяви Киров.

Относно загубата срещу „Ботев”, треньорът на русенци каза само: „Тава не бе футбол, все едно играхме срещу „Манчестър Юнайтед” или „Барселона”, всичко, което искаха, им се получи”.

Иначе гостите откриха резултата още в 4-ата минута след грешно изнасяне на топката от вратаря Благой Макенждиев. Коженото кълбо бе посрещнато от Доминик Янков, той подаде към капитана Петър Атанасов, който се разписа за 0:1. В 30-ата минута „Дунав” можеше да изравни, но удар с глава на Росен Колев бе закован на педя от голлинията от вратаря на „Ботев”.

Втората част започна подобно на първата – гол за врачани пет минути след началото й. Точен отново бе Петър Атанасов след пас на Том с участието на Доминик Янков в атаката.

В 82-ата минута „Дунав” върна един гол от дузпа. Точен с техничен удар в долния ляв ъгъл бе влезлият като резерва на полувремето Дуде Н`Донгала. За новото попълнения на русенци това бе четвърти мач и първи гол за отбора. Дузпата бе отсъдена за нарушение срещу самия него.

В 87-ата минута „Ботев” реши всичко в срещата след гол на Доминик Янков.

В първата минута на даденото от главния рефер Николай Йорданов триминутно продължение на мача Ивайло Михайлов бе изгонен от игра за втори жълт картон.

Треньорът на „Дунав” Людмил Киров използва в срещата петима юноши от отбора на възраст 16-18 години: Димитър Тодоров, Митко Русанов, Атанас Стамболов, Константин Митев и Симеон Иванов.

Стартовите 11 бяха: Благой Макенджиев, Михаил Милчев, Росен Колев, Петко Цанков, Димитър Тодоров, Любен Николов, Ивайло Лазаров, Фернандо Кавалканте, Митко Русанов, Юлиан Ненов, Григор Долапчиев.

На полувремето влезе и Александър Исаевски.