Ловеч: „Литекс” с поредна победа под водачеството на Христо Стоичков, надигра с 1:0 „Славия”

18.03.2012 | 11:15 ч.

За четвърти път „Литекс” постигна поредна победа под водачеството на  Христо Стоичков, след като надигра с минималното 1:0 „Славия” в мач от 19-ия кръг в събота. Единственото попадение в срещата реализира Марсело Никасио. Бразилецът се разписа в 12-ата минута, а в 49-ата беше изгонен пресилено от съдията Богомил Маринов-Мечката.

С прибавените 3 точки "оранжевите" събраха 37 точки и свалиха „Черно море” от 4-ото място. След загубата пък „Славия” остана с 33 точки на 6-ата позиция.

Шампионите започнаха по-активно, но в първите десетина минути положения пред Емил Петров и Илко Пиргов липсваха. Първото по-сериозно такова завърши с гол във вратата на "белите". В 12-ата минута Георги Миланов отлично намери Марсело Никасио в наказателното поле и бразилецът отблизо с премерен удар прати топката в мрежата - 1:0. За бразилеца това бе шесто попадение в "А" група.

"Оранжевите" бяха окрилени от гола и започнаха по-често да поглеждат към вратата на "белите". В 15-ата минута Занев беше близо до отбелязване на попадение, а малко след това и Никасио се отчете с пропуск.

Гостите отговориха с положение след изпълнение на фаул. Влади Златинов центрира коварно в наказателното поле на „Литекс”, където Пиргов с решителна намеса боксира напред. Грешка на колегата му Емил Петров в 23-ата минута едва не доведе до втори гол за домакините. Вратарят на „Славия” изпусна топката след безобидна ситуация, но Страхил Попов отблизо не успя да се възползва. „Славия” пропусна отлична възможност за изравняване в 30-ата минута. Владислав Романов беше изведен в опасна близост срещу Пиргов, но ударът му срещна напречната греда. Топката се върна при Радослав Василев, който обаче не успя за уцели вратата и преднината на „Литекс” се запази.

Второто полувреме започна лошо за „Литекс”. Още в 49-ата минута реферът Богомил Маринов изгони Марсело Никасио. Съдията видя нарушение за втори жълт картон на бразилеца срещу Даниел Златков. Изгонването на Никасио определено беше пресилено, след като от телевизионните повторения стана ясно, че той не фаулира бранителя на гостите.

Останали с човек по-малко, "оранжевите" не се дадоха на "белите" и продължиха да действат агресивно.

Веднъж Георги Миланов направи самостоятелен пробив, но не успя да стреля, блокиран от защитник. Шут на Янев от дъгата на наказателното поле прелетя на сантиметри от горната греда. „Литекс” пропусна да вкара втори гол в 65-ата минута. Христо Янев стреля в стената от фаул на удобна позиция фронтално срещу Емил Петров. Първото по-чисто положение за „Славия” след почивката дойде чак в 80-ата минута. Тогава Богомил Дяков беше оставен да стреля към вратата от линията на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от горната греда. Треньорът на гостите Мартин Кушев извърши и трите си смени, като пусна в игра Мартин Тошев, Тайсуке Акиоши и Милан Ставрич, но и те не успяха да помогнат на тима си да вземе поне точка от Ловеч. (по Блиц)