Надградиха победителите от конкурса за рисунка и фотография, посветен на Световния ден на водата

Култура
23.03.2023 | 15:32 ч.

С изложба, концерт и награждаване завърши 16-ото издание на конкурса за рисунка и фотография, посветен на Световния ден на водата. Той традиционно се организира от Общинския Младежки дом в Русе със съдействието на Община Русе и  местното ВиК.

 Всяка година участниците творят по тема, свързана с водата и водния ресурс, зададена от ООН, като за 2023 година тя бе „Водата – да ускорим промяната“. Общият брой творби е 442, от тях получените рисунки са 280  от всички области на страната, а фотографиите са 162 от цялата страна, както и чужбина – Египет, Кипър, Испания, Хърватия, Австралия, Швейцария, Турция и Румъния.

Конкурсът е включен в „Програма на мерките за закрила на деца с изявени дарби в Община Русе за 2023 г.“ и се провежда в три различни възрастови групи за раздел рисунка, а за фотография е за младежи от 14 до 29 години.

Творбите бяха оценявани от комисия в състав:

Валентин Георгиев-художник, скулптор, карикатурист, председател на жури

Георги Георгиев - художник

Вяра Гунева – художник

Цветомир Цветанов–фотограф;

Биляна Митева – младежки работник;

Мина Маринова - младежки работник

Награждаването на отличените творби се състоя в сградата на Младежки дом–Русе с участието на неговия младежки състав. Специални гости на събитието бяха Димитър Недев – зам. кмет на Община Русе,  Илиян Милев – управител на ВиК-Русе и Красимира Николаева – директор на ОМД Русе, които връчиха наградите на отличените участници.

Първа възрастова група:

Поощрение:

1.Ивайла Йосифова-гр. Русе;

2.Преслава Георгиева-гр. Русе:

3.Жаклин Димитрова – гр. Добрич

4.Петя Долапчиева – гр. Бургас

5.Мира Мирославова-гр. Бургас

6.Мейра Хаджиахмедова-с. Езерче

7.Дамла Кадир – гр. Хасково

8.Анна Славчева-гр. Плевен

9.Симона Симеонова-гр. Самоков

10.Биляна Димитрова-гр. Бяла

11.Стоян Димов-с. Руен

12.Ейлин Хасанова- гр. Русе;

13. Витали

14.Наталия Раева-гр. Мадан

15.Тереза Арсенова- гр. Русе;

16. Валентина Кондева –с. Ряхово

Трето място:

1.Виктор Недялков- гр. Русе

2.Мария Иванова -гр. Русе

3.Дивна Железчева-гр. Бургас

Второ място:

1.Явор Марков-гр. Добрич

2.Никол Николова-гр. Плевен

3.Никол Колева-гр. Добрич

Първо място:

1.Радиана Младенова-гр. Търговище

2.Емир Емурга-гр. Добрич

3.Калина Тиханова-гр. Русе

Втора възрастова група:

Поощрение:

1.Стефания Димова, Златоград

2.Елиз Ерджан Ибрям, гр. Добрич

3.Дарина Кесимова, гр. Гоце Делчев

4.Рая Пенчева,  гр. Бяла

5.Мартин Иванов, с. Ценово

6.Ина Спасова, гр. Бургас

7.Катя Гавазова, гр. Пещера

8.Боряна Коева, гр. Хасково

9.Магдалена Георгиева, гр.Добрич

10.Вероника Благова, гр. Пазарджик

Трето място:

1.Татяна Тотева –гр. Бургас

2.Мариса Цветкова-гр. Бургас

Второ място:

1.Йоанна-гр. Попово

2.Антония Данкова-с. Ярджиловци, Перник;

Първо място:

1.Боряна Коева-Арт школа ‚Дъга“ , гр. Хасково

2.Елеонора Цветанова-гр. Добрич

Трета възрастова група:

Поощрение:

1.Лина Македонска, гр. Русе

2.Айсу Абтула, гр. Русе

3.Розалина Сотирова, гр. Варна

4.Анелия Йорданова, гр. Русе

5.Велина Мишева, гр. Русе

6.Йордана Барбова, гр, Русе

Трето място:

1.Лиляна Коева

2.Дамла Кемик- гр. Айтос

3.Румен Ангелов-гр. Търговище

Второ място:

1.Емине Ахмед-с. Руен

2.Нина Йорданова-гр. Русе

3.Пламена Георгиева-гр. Дупница

Първо място:

1.Сандра Кръстева- гр. Русе

2.Херика Ибрямова – гр. Кърджали

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ Категория Рисунка

 

  1. Специална награда на Младежки дом

 

Деница Георгиева-гр. Русе

       Михаил Вигенин-гр. гр. София

  1.  Специална награда на кмета на град Русе.

 

София Пенчева- гр.Русе

Крум Георгиев-гр. Русе

 

3.Специална награда на ВиК-Русе.

   Ивалина Атанасова-гр. Мадан

   Стела Павлова-гр.Русе

4.Специална награда на РУО-Русе.

   Боряна Цветанова-гр. Русе

   Никол Николова-гр. Търговище

5.Специална награда за цялостно представяне на школа.

   СУ“Св. Климент Охридски“-гр. Добрич

   „Палитра“ ОМД-гр. Русе

6. Специална награда за активно представяне на школа.

   ПГСАГ „Пеньо Пенев“ гр. Русе

   Рисувалня „Елфина“-гр. Бургас

7. Специална награда за рисунка чиято идея съответсва в най-голяма степен с темата на конкурса.

 Елеонора Цветанова-гр. Добрич

 Алейна Али- Бургас;

 

Направление Фотография

Комисия в състав:

Цветомир Цветанов–фотограф;

Биляна Митева – младежки работник;

оцениха отличилите се участници в конкурса за

Фотография на тема „Да ускорим промяната “посветен на Световния ден на водата 2023

в една  възрастова група както следва :

 

Поощрение:

  1. Ивана Братованова - СУ за европейски езици "Св. Константин - Кирил Философ" , Русе
  2. Ивиана Едрева ППМГ "Акад. Никола Обрешков", гр. Бургас
  3. Дария Димова Queen Mary's College, Basingstoke, Великобритания
  4. Лора Чаушева Национално училище по пластични изкуства и дизайн „Акад. Дечко Узунов”
  5. Антония Нейкова ПГРКК, град Русе
  6. Андрей Арсов  Професионална гимназия по речно корабостроене и корабоплаване – Русе
  7. Давид Кирилов Професионална гимназия по Механотехника "Юрий Гагарин " Русе
  8. Едис Вели СУ за европейски езици "Св. Константин - Кирил Философ" Русе
  9. Полина Анатолиева НЧ “Христо Ботев 1927-Бохот “ гр. Плевен
  10. Владимир Марков Професионална гимназия по механотехника "Юрий Гагарин" град Русе
  11. Филиз Абдулова Професионална гимназия, гр. Бяла, обл. Русе
  12. Милена Маринова Професионална гимназия - гр. Бяла, обл. Русе
  13.  Саша Ботева Технически университет, град Варна
  14.  Марин Маринов СУ "Георги Бенковски" гр.Тетевен
  15.  Маргарет-Деметра Цекериду ; гр. Пловдив
  16.  Преслава Христова гр. Русе
  17.  Erma Georgiou Cyprus
  18. Jessica Jones Sydney Australia
  19. Miguel Ferreira,  Tarifa Sprain
  20. Ismail Aydin Istanbul Turkey
  21.  Berna Nazif Istanbul Turkey
  22.  Beatris Hofman Schaffhausen, Schwitzerland

Първо място:

  1. Лусия Велева  АМТИИ ''Асен Диамандиев'' гр.Пловдив
  2. Мартин Матеев Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия "Пеньо Пенев" - РУСЕ
  3. Flavius Gabriel Rusu, Rădăuți, Romania

Второ място:

  1. Ясмин Мустафа – ЕГ “Христо Ботев” , гр.Кърджали
  2. Ива Иванова МГ "Академик Кирил Попов" - гр. Пловдив
  3. Диляра Кралева ПГСАГ ”Пеньо Пенев”- Русе

Трето място:

  1. Илиан Костадинов ПГСАГ „Ангел Попов", гр. Велико Търново
  2. Веселина Иванова - Град Белене, ул."Възраждане"
  3. Теодора Даскалова СУЕЕ "Св. Константин-Кирил Философ", Русе

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

Категория Фотография

  1. Специална награда на Младежки дом

Виктория Терзиева АГ “Гео Милев” Русе

2.Специална награда на ВиК-Русе

Ирена Иванова –гр. Русе

  1. Специална награда на РУО-Русе

Михаела Гечева ПГИУ „Елиас Канети“, гр. Русе

5. Специална награда за цялостно представяне на школа

  1. Професионална гимназия по Механотехника "Юрий Гагарин ", гр. Русе; Ръководител: Старши учител по биология и здравно образование , химия и опазване на околната среда и физика и астрономия.
  2. Професионална гимназия по речно корабостроене и корабоплаване – Русе, Стелияна Русева - ръководител

6. Специална награда на кмета на град Русе

Йоанна Георгиева СУЕЕ ,, Св. Константин-Кирил философ”, град Русе

  1. Специална награда за цялостно участие през годините

Mohamed Hassan Hussein Taha El Husseiny, Egypt

 

 

Управлението на „бисквитките“ (cookies) на интернет сайта на Вестник БРЯГ

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.