Паднахме от Италия с 0:2, ще се бием в Северна Ирландия

29.03.2021 | 01:22 ч.

България отстъпи с 0:2 на Италия във втората си световна квалификация по футбол.

Андреа Белоти даде аванс на гостите след много спорна дузпа в 43-ата минута, а резервата Мануел Локатели удвои в 82-ата минута.

Следващият мач на българския национален отбор е като гост на Северна Ирландия – на 31 март.

След загубата от Италия старши треньорът на представителния ни тим по футбол Ясен Петров коментира, че сме играли много добре, сбили сме с италианците… нищо общо нямало с играта срещу Швейцария (1:3 в София).

Думите на Петров бяха подкрепени многократно преди това в коментарното студио на мача и от бившият национал Валери Божинов, израснал като футболист в италианския „Лече” и играл дълго време в елита на Италия.

Ако не била дузпата в полза на Италия, нещата можело да бъдат и други. Важното е да се сбием така и срещу Северна Ирландия… Тя не била от класата на Италия и Швейцария…

Най-добрият футболист в България в последно време – Димитър Илиев, не влезе в игра при загубата срещу италианците.