Плувците на "Локо" са №1 по медали в Кранево, завоюваха сребърна купа

Спорт
16.09.2020 | 14:50 ч.

"Локомотив" записа бляскаво представяне на проведения в Кранево турнир "Плувни таланти  2020 г.", с който бе открит новият сезон в плуването.

Русенският клуб стана №1 по завоювани медали -  68, от които 19 златни, 27 сребърни и 22 бронзови. В крайното комплексно класиране "Локомотив" зае второто място след отбора на "Черно Море" (Варна), завоювайки сребърната купа.

Надпреварата се проведе в края на миналата седмица в спортен комплекс "AquaLife" при перфектни условия и отлична организация - директно излъчване с подводни и надводни кадри.

Участие взеха 404 плувци от 18 спортни клуба в 4 възрастови групи. 

"Локо" се представи и в четирите групи с общо 44 плувци. 25 от тях се качиха на почетната стълбичка.

Ето и призьорите в отделните възрасти: 

9-10 г. 

- Ева Христова: 1-во място на 50 м св.стил и 2-ро място на 100 м св.стил, 50 м и 100 м гръб. 

- Дея Божанова: 1-во място на 100 м св.стил и 2-ро място на 50 м св.стил, 50 м гръб и 50 м бътерфлай. 

- Дария Терзиева: 1-во място на 200 м съчетано плуване, 2-ро на 100 м бруст и 3-то на 50 м св.стил.

- Виктория Попова: 2-ро място на 100 м гръб, 3-то място на 50 м и 100 м бруст. 

- Адис Петров: 1-во място на 50 м бътерфлай и 200м съчетано,  2-ро място на 50 м св.стил и 3-то място на 100 м св.стил. 

- Марк Чакърян: 2-ро място на 50 м и 100 м бруст. 

- Айкан Вейсалов: 2-ро място на 50 м бруст. 

Треньор на тази възраст: Севиляй Сали.

11-12 г. 

- Елинор Илиева: 1-во място на 50 м бътерфлай и 200 м съчетано плуване и 2-ро място на 100 м бътерфлай и 200 м св.стил. 

- Елица Костадинова: 2-ро място на 50 м и 100 м св.стил и 3-то място на 50 м бътерфлай и 200 м св.стил

- Кристина Иванова: 1-во място на 50 м гръб, 3-то място на 100 м гръб и 200 м съчетано плуване и 3-то място на 50 м бруст. 

- Кристияна Иванова: 2-ро място на 50 м бътерфлай и 3-то място на 100 м бътерфлай. 

- Йоана Пенчева: 2-ро място на 50 м гръб. 

- Анна Киркова: 3-то място на 100 м бруст. 

- Ивелин Велев: 2-ро място на 100 м гръб и 3-то място на 200 м св.стил

- Виктор Станев: 3-то място на 50 м гръб и 200 м съчетано плуване. 

- Николай Киров: 3-то място на 50 м и 100 м бътерфлай. 

Треньори на тази възраст: Деян Дончев и Стефан Миланов.

13-14 г. 

- Михаела Маринова: 1-ва на 50 м и 100 м св.стил, 2-ра на 50 м бътерфлай и 3-та на 200 м съчетано плуване. 

- Ева Янкова: 1-ва на 200 м съчетано плуване, 2-ра на 50 м гръб и 3-та на 100 м бруст. 

- Радостина Кичукова: 1-ва на 200 м св.стил и 2-ра на 100 м св.стил

- Виктория Ганева: 3-та на 50 м св.стил

- Мартин Стефанов: 2-ри на 100 м гръб и 3-ти на 50 м гръб

- Александър Сърталански: 3-ти на 200 м св.стил. 

Треньор на тази възраст: Деян Дончев

15-17 г. 

- Йоана Мицова: 1-ва на 50 м св.стил, 50 м бътерфлай и 50 м гръб и 2-ра на 50 м бруст.

- Румена Терзиева: 2-ра на 100 м и 200 м св.стил и 3-та на 50 м св.стил и 200 м съчетано плуване.

- Пресияна Атанасова: 1-ва на 100 м бътерфлай и 100 м бруст. 

Треньор на тази възраст: Деян Дончев  

Щафети (от всяка възраст по един участник): 

- 1-во място на 4х50 м св.стил в състав: Ева Христова, Йоана Мицова, Елица Костадинова и Михаела Маринова.

- 2-ро място на 4х50 м смесена по стил, в състав: Ева Янкова, Кристина Иванова, Йоана Мицова и Ева Христова. 

 
Печатни издания

  

   

 

     

 

Най-четени

 

 

 

Виц на деня

АРХИВ | изберете две дати