Плувците на "Локомотив" блестят с 39 медала и 5 отборни сребърни трофея

Спорт
08.10.2020 | 15:37 ч.

39 медала и 5 отборни трофея завоюваха състезателите на КПС "Локомотив" (Русе) в седмото издание на международния турнир по плуване "Talent Cup".

Надпреварата се проведе в края на миналата седмица на 50-метровия басейн "Диана" в София.

Участваха около 400 плувци от 28 клуба от България и три от най-добрите клубове в Сърбия.

Треньорите на "Локо" Деян Дончев, Севиляй Сали и Стефан Миланов разчитаха на 30 плувци в четири възрастови групи.

Русенските състезатели спечелиха общо 4 златни, 18 сребърни и 17 бронзови медала, 4 отборни сребърни купи и един сребърен трофей в комплексното класиране.

Русенските плувци достигнаха до 98 финала в отделните дисциплини.

В крайното общо подреждане пред "Локомотив" е софийският "Левски", а трети е плевенският "Инвиктус".

Призьорите на "Локомотив":

Момчета, 9-10 г.

Адис Петров - 2-ро място на 50 м бътерфлай.

Айкан Вейсалов - 3-то място на 50 м бруст.

Марк Чакърян - 2-ро място на 50 м бруст и 3-то място на 100 м и 200 м бруст.

Щафета 4х50 м св.стил - 3-то място.

Щафета 4х50 м смесена по стил - 3-то място.

Съставът в щафетите: Адис Петров, Айкан Вейсалов, Марк Чакърян и Мартин Мацоев.

Момичета, 9-10 г.

Дея Божанова - 2-ро място на 200 м св.стил.

Ева Христова - 3-то място на 50 м гръб.

Дария Терзиева - 3-то място на 100 м гръб.

Виктория Попова - 2-ро място на 100 м бруст и 3-то място на 50 м бруст.

Щафета 4х50 м св.стил - 2-ро място.

Щафета 4х50 м смесена по стил - 2-ро място.

Момичетата са втори отборно.

Момчета, 11-12 г.

Алекс Ташев - 2-ро място на 50 м бруст и 3-то място на 100 м и 200 м бруст.

Никола Георгиев - 3-то място на 200 м бътерфлай.

Щафета 4х50 м св.стил - 3-то място, в състав: Алекс Ташев, Ивелин Велев, Максим Димитров и Николай Киров.

Момчетата са на второ място отборно.

Момичета, 11-12 г.

Елинор Илиева - 1-ва на 200 м съчетано плуване и 200 м бътерфлай, и 2-ра на 50 м и 100 м бътерфлай.

Кристина Иванова - 2-ра на 50 м, 100 м и 200 м гръб, и 3-та на 200 м съчетано плуване.

Кристияна Иванова - 3-та на 200 м бътерфлай.

Щафета 4х50 м св.стил - 2-ро място.

- Щафета 4х50 м смесена по стил - 2-ро място

Съставът в щафетите: Елинор Илиева, Кристина Иванова, Кристияна Иванова и Елица Костадинова.

Момичетата са втори отборно.

Девойки младша възраст, 14-15 г.

Радостина Кичукова - 2-ра на 100 м св. стил и 3-та на 400 м св.стил

Михаела Маринова - 2-ра на 50 м св.стил.

София Крумова - 3-та на 200 м бътерфлай.

Щафета 4х50 м св.стил - второ място, в състав: Радостина Кичукова, Михаела Маринова, Виктория Ганева и Дарина Стоянова.

Щафета 4х50 м смесена по стил - 1-во място, в състав: Виктория Ганева, Ева Янкова, София Крумова и Михаела Маринова. 

Девойките са втори отборно след сръбкините от "11 Април".

Девойки старша възраст, 15-17 г.

Румена Терзиева - 3-то място на 400 м св.стил

Пресияна Атанасова - 1-во място на 200 м бътерфлай и 3-то място на 100 м бътерфлай.

 

Управлението на „бисквитките“ (cookies) на интернет сайта на Вестник БРЯГ

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.