Русе: Баскетболистките громят със 103:63 в последното си домакинство

18.03.2012 | 18:34 ч.

Баскетболистките на „Дунав 8806” записаха очаквана 22-ра победа от 23 мача в Националната лига при жените, след като в предпоследния кръг от редовния сезон разгромиха днес гостуващия „Рилски спортист” със 103:63. За момичетата на Георги Божков това бе последен двубой пред домашна публика преди плейофите за титлата и разпределението на медалите, като в него „дунавки” успяха за първи път през сезона да минат границата от 100 точки. Още след първите 10 минути бе ясно, че разликата в резултата ще е чувствителна, след като таблото показваше 32:19, а в самото начало на втората част авансът на „Дунав 8806” стана и двуцифрен при 40:20. Така до края русенските баскетболистки, които отдавна си бяха подпечатали първото място в редовния сезон, играха спокойно и постепенно увеличава още преднината си, за да стигне тя цели 40 точки след финалната сирена.

Наставникът на „Дунав 8806” отново даде шанс за изява на 16-годишните Инес Расимова и Калина Пенева, но въпреки старанието си, не успяха да вкарат кош.

Най-резултатна отново бе Ейдриен Джонсън, която за близо 20 минути на игрището завърши с 25 точки, 6 борби и 2 асистенции. Капитанът на русенският тим Зорница Костова добави 20 точки, Диана Войнова бе близо до дабъл-дабъл след 14 точки и 9 борби, а по 12 точки се отчетоха три баскетболистки – Шарел Алън, Виолина Кочева и Цветомира Шаренкапова.

В последния кръг на редовния сезон русенки гостуват на „Нефтохимик 2010” в Бургас.