Русе блести по брой медали на Олимпийския младежки фестивал в Албена (Снимки)

Спорт
03.07.2020 | 14:27 ч.

Младите спортни таланти на Русе, Бургас и Варна си тръгнаха с най-много отличия от завършилия днес в курортен комплекс Албена Олимпийски младежки летен фестивал.

Форумът се организира от Българския олимпийски комитет за 13-а поредна година.

В него участваха 412 млади таланти, родени между 2002 и 2006 г. Състезаваха се в седем вида спорт - лека атлетика, минифутбол, баскетбол 3х3, тенис на маса, плажен волейбол, плуване и за първи път бадминтон, съобщават от БОК.

Много оспорвано преминаха срещите в баскетбола 3х3. При девойките "Дунав" (Русе) заслужи златото, след като във финала надделя над "Черно море Одесос" с 10:5 т., със същия резултат при юношите "Черно море Тича" се наложи в последния двубой от турнира над "Варна 1".

Пълно превъзходство в надпреварата по тенис на маса записаха девойките на Две могили, окупирали първите три места в крайното класиране.

При юношите Ерен Бекир спечели поредната купа в богата откъм младежки отличия витрина на СК Стоянстрой Пловдив.

В плуването русенци спечелиха куп отличия.

Във футбола шампиони станаха играчите на Шумен, записали три победи: срещу "Дунав" и "Спартак" с по 2:1 и срещу аутсайдера "Одесос" с 5:1. Среброто бе за "Дунав", а бронзът за тима на Шумен.

Изключително оспорвано преминаха надпреварите в бадминтона, където при юношите на двойки триумфира тандемът Александър Цицелков от БК Ал. Янева-НСА София и Стефан Заиров от БК Арда Кърджали, а при девойките титлата грабнаха Калояна Налбантова от Виктори БК София и Мария Бояджиева от СК Бадминтон Русе.

В атлетическия крос по алеите на курортен комплекс Албена най-добре се представиха бегачите от СКЛА Шун Шумен, СКЛА Чери Варна и СКЛА Нови Нови пазар, СКЛА Левски София и СКЛА Дунав Русе.

По традиция фестивалът на БОК е под мотото "Да открием олимпийските надежди на България“. От основаването си досега тези състезания са били първо сериозно изпитание за много български спортни надежди, по-късно утвърдили се в националните отбори, участвали в младежки олимпийски игри, а част от тях вече и на олимпийски игри. Целта на фестивала е да допринася за популяризирането на основните идеали, принципи и ценности на олимпизма и разпространяването им сред младото поколение, както и да даде възможност за изява на младите спортни таланти.

Ето всички призьори на Олимпийски младежки фестивал Албена 2020:

Бадминтон

Девойки двойки: Калояна Налбантова от Виктори БК София и Мария Бояджиева от СК Бадминтон Русе, Калина Балканска от СК Бадминтон Русе и Цвети Катерова от СК Бадминтон Стара Загора, Демитра Атанасова от СК Ракетлон Варна и Цветелина Попиванова от КФВС Атлет;

Юноши двойки: Александър Цицелков от БК Ал. Янева-НСА София и Стефан Заиров от БК Арда Кърджали, Владимир Щерев СК Ракетлон Варна и Станимир Терзиев КВФС Атлет, Георги Катеров СК Бадминтон Стара Загора и Стилян Стаменов СК Ракетлон Варна.

Баскетбол 3х3

Девойки: Дунав Русе 2, Черно море Одесос 1, Варна 2;

Юноши: Черно море Тича 2, Варна 1, Дунав Русе 2.

Лека атлетика крос

Момичета родени 2002-2003 г.: Светлозара Грозданова СКЛА Левски София, Никол Димитрова СКЛА Шун Шумен, Виктория Райчева СКЛА Нови Нови пазар; родени 2004-2005 г.: Мария Ташева СКЛА Шун Шумен, Валентина Илиева СКЛА Нови Нови пазар, Валентина Иванова СКЛА Шун Шумен; родени 2006-2007 г.: Аделина Павлова СКЛА Шун Шумен, Вероника Миткова СКЛА Чери Варна, Весела Тончева СКЛА Левски София;

Момчета родени 2002-2003 г.: Найден Петров СКЛА Шун Шумен, Цветан Цветков СКЛА Шун Шумен, Явор Янков СКЛА Нови Нови пазар; родени 2004-2005 г.: Станислав Радоев СКЛА Чери Варна, Еркан Закир СКЛА Шун Шумен, Огнян Димитров СКЛА Левски София; родени 2006-2007 г.: Руслан Янев СКЛА Чери Варна, Даниел Ангелов СКЛА Дунав Русе, Валентин Маринов СКЛА Дунав Русе.

Плажен волейбол

Девойки: Дарина Киндова и Мария Игнатова (Перун), Анония Николова и София Гаврилова (Перун), Владислава Димитрова и Александра Крумова (Русе);

Юноши: Кристиян Димитров и Георги Бинев( Черно море 1), Кристиян Станев и Симеон Разсолков (Черно море 2), Ясен Станев и Александър Цанев (Черно море 3).

Плуване

Девойки: 100 м св. стил: Росина Тодорова (Варна), Мариета Жекова (Варна) Радостина Кечукова (Русе); 100 м бруст: Тея Николова (Варна), Валентина Радева (Варна), Ева Бербенкова (Варна); 100 м гръб: Росина Тодорова (Варна), Емелия Береговая (Бургас), Славомира Дякова (Варна); 100 м бътерфлай: Емилия Береговая (Бургас), Радостина Кечукова (Русе), Ясна Бербенкова (Варна); 100 м съчетано: Тея Николова (Варна), Мариета Жекова (Варна), Ева Бербенкова (Варна).

Юноши: 100 м св. стил: Илиян Илиев (Русе), Михаил Денев (Русе), Никола Караиванов (Варна); 100 м бруст: Атанас Георгиев (Бургас), Александър Милев (Бургас), Тони Анастасов (Русе); 100 м гръб: Валентин Филипов (Варна), Станислав Стоичков (Варна), Христомир Георгиев (Русе); 100 м бътерфлай: Михаил Денев (Русе), Никола Караиванов(Варна), Виктор Попов (Русе); 100 м съчетано: Ясен Бонев (Варна), Илиян Илиев (Русе), Валентин Филипов (Варна).

Тенис на маса

Девойки: Ивет Илиева (Две могили), Мирослава Андронова (Две могили), Дамла Хасанова (Две могили);

Юноши: Ерен Бекир (Стоянстрой Пловдив), Георги Гогов (Металик Перник), Георги Ефтимов (Стоянстрой Пловдив).

Футбол

Юноши: Шумен 2017, Дунав, Спартак 1918

 
Печатни издания

  

   

 

     

 

Най-четени

 

 

 

Виц на деня

  Лекарят пита родилка:

- Кой е бащата?
  Тя:
- Не знам, беше с маска...
АРХИВ | изберете две дати