Русе: Дунав 2010 би Бенковски в дербито, Две могили е новият лидер

18.03.2012 | 18:26 ч.

Футболистите на „Дунав 2010” спечелиха и втория си мач от пролетния дял на първенството в Североизточна „В” група, след като на стадиона в кв. „Здравец” днес победиха с 2:1 „Бенковски” /Бяла/ в регионалното дерби на 18-ия кръг. В титулярния състав на Борислав Богомилов бе и завърналият се в Русе голмайстор на фалиралия ФК „Дунав” Росен Каптиев, който игра цял мач и дори вкара гол, който обаче бе отменен заради засада.

В 13-ата минута „дунавци” поведоха, след като от 20-ина метра Алеф Караосман прехвърли стража на „Бенковски” Мартин Милонов за 1:0. Малко по-късно бившият играч на „войводите” от Бяла, а сега вече настоящ на „Дунав 2010” Илия Ковачганев падна в наказателното поле и поиска дузпа, но реферът от Варна Мирослав Ангелов остана безмълвен. До края на полувремето Валентинов, Ковачганев, Иванов и Каптиев пробваха удари, но те или не намираха целта, или Милонов бе на мястото си.

Втората част започна с нови пропуски пред вратата на „Бенковски” и както е писано, като не вкараш, ще ти вкарат. В 67-ата минута влезлият като резерва Димитър Брашнаров центрира отдясно и Иван Бориславов засече топката в мрежата на Сашев за 1:1. Малко преди това пък русенският страж трябваше да се хвърля самоотвержено в краката на беленския капитан Пламен Петров, за да предотврати гол. Радостта в щаба на „Бенковски” от изравняването обаче бе кратка, като в 71-ата минута Валентин Валентинов се разписа за 2:1. 10 минути по-късно Пламен Петров падна в пеналта на русенци, но сигнал за дузпа не прозвуча. Беленчани реагираха бурно, като Брашнаров се нахвърли върху съдията, за което си действие получи директен червен картон. До края на мача не се случи нищо интересно и така „Дунав 2010” взе нови три точки.

Преди срещата шефът на Областния съвет на БФС Димитър Димитров-Кулеманс подари на двата отбора мрежи и футболни топки от името на Аматьорската футболна лига.

В сряда ще се играят мачовете от отложения 16-и кръг, като „Дунав 2010” е домакин на „Септември” /Тервел/, а „Бенковски” приема „Велики Преслав.

В същото време отборът на „Две могили” излезе начело във временното класиране на Североизточна „В” група по футбол. Състезателите на треньора Камен Симеонов надиграха у дома „Черноморец” /Балчик/ с 3:1, докато досегашният водач „Шумен 2010” направиха грешна стъпка, завършвайки като домакин 1:1 със „Септември” /Тервел/.

Тимът на „Две могили” реши всичко още през първото полувреме, отбелязвайки три гола във вратата на гостите. В 31-ата минута Васил Върбанов откри резултата, в 34-ата Мариян Генов направи 2:0, а в 42-ата Валери Кулинов доведе нещата до класическото 3:0.