Русе: Дунав е сигурен участник в битките за място във волейболния елит при мъжете

18.03.2012 | 18:31 ч.

Волейболният „Дунав” си подсигури участието в турнирните битки за място в Суперлигата на България при мъжете от новия сезон, след като в предпоследния кръг на Висшата лига срази с 3:0 гейма гостите от София „Септември Про Синема” и зарадва по най-добрия начин треньора си Божидар Колев, който в съботния ден празнува своя 70-и рожден ден. Специалистът получи за юбилея си поздравителни адреси от областния управител Стефко Бурджиев от кмета Пламен Стоилов, плакет от Българската федерация по волейбол, почетна статуетка от председателя на УС на ВК „Дунав” Валери Андреев.

„Сините” от Русе спечелиха отделните части с 25:15, 25:21, 25:15 точки и затвърдиха първото си място с 38 точки от 13 победи и две загуби. В дербито на кръга между втория и третия УНСС се наложи като домакин в София с 3:1 гейма над „Добруджа 07” /Добрич/ и изхвърли добруджанци от сметките за евентуално място в Суперлигата от новия сезон. УНСС вече е с 36 точки, като единствената въпросителна е кой ще завърши на първо и кой на второ място във Висшата лига. Първите два отбора ще имат възможност да гонят визи за елита в тристранни турнири с отборите след 8-мо място в Суперлигата, където редовният сезон вече завърши. Ако „Дунав” завърши на първа позиция, негови съперници ще бъдат „Габрово” и „Ботев” /Луковит/, като домакин на срещите /по системата всеки срещу всеки/ ще бъде габровският състав. Противници на втория във Висшата лига пък са „Черно море БАСК” /Варна/ и пловдивския „Виктория Волей”. Домакин на турнира са варненци.

Иначе в последния кръг на редовния сезон във Висшата лига „Дунав” гостува на четвъртия в класирането „Хайстер Волей-ЛТУ” /София/, а УНСС е гост на последния „Изгрев” /Ябланица/.