Русе: Футболистите на Дунав 2010 с трета поредна победа

28.03.2012 | 18:33 ч.

Футболистите на „Дунав 2010” записаха трета победа от три мача през пролетта, след като в отложения 16-и кръг на първенството в Североизточна „В” група надиграха с 2:0 „Септември” /Тервел/ на стадиона в кв. „Здравец” днес. Още в първите минути футболистите на Борислав Богомилов бяха близо до гола, след като при разбъркване удар на Живко Парашкевов мина на сантиметри до гредата. Малко по-късно Валентин Валентинов се измъкна от отбраната на гостите и опита да прехвърли Георги Георгиев. Вратарят с мъка изби топката, тя се удари в горна греда и се върна право в ръцете му. Първата по-опасна ситуация за играчите от Тервел дойде след шут от около 30 метра на Галин Василев, който мина  близо до дясната греда на Сашев. Футболистите на „Септември” демонстрираха твърда игра, която в немалко случаи минаваше границата на позволеното. При едно подобно действие в 40-ата минута бе контузен Борислав Караиванов, който бе принудително заменен от Огнян Брайнов. Малко преди края на първата част гостите можеха да открият след грешка в отбраната на „Дунав 2010”. Играч на „Септември” се озова очи в очи със Сашев, но русенският страж излезе и го пресрещна. В 45-ата все пак „дунавци” откриха резултата, след като след пас на Ивайло Иванов Илия Ковачганев с прецизен удар в долния ляв ъгъл опъна мрежата за 1:0.

През втората част съдиите от Разград изнервиха и двата отбора с поредица от неадекватни отсъждания, които обаче не повлияха на резултата. След поредица от пропуски на Валентинов, Росен Каптиев и Алеф Караосман се стигна до 78-ата минута, когато „Дунав 2010” удвои аванса си. Главният рефер отсъди дузпа за игра с ръка, като от бялата точка Каптиев бе точен, отбелязвайки първия си гол със „синята” фланелка при третото си завръщане в Русе. Нов „пропуск за гостите” регистрира „дунавецът” Юлиян Загоров, който в опита си да изчисти топката, я прати в гредата. В последната  90-а минута русенци бяха близо до трети гол, но стражът на гостите и бранителите се справиха в рамките на няколко секунди с канонада от удари на Иванов, Каптиев, Ковачганев и Валентинов.

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.