Русе връчи наградите на най-добрите си в спорта за 2020 година

Спорт
02.02.2021 | 17:03 ч.

10-те най-добри спортисти на Община Русе получиха отличия за постигнатите през 2020 г. спортни постижения.

Церемонията се проведе днес.

Ето пълната класация:

1. Биляна Дудова (67 точки) - свободна борба, клуб ”Юнак” - вицешампионка на европейското първенство за жени, държавна шампионка;

2. Радослав Росинов  (58 точки)  - бокс клуб ”Русе” - европейски шампион за младежи до 18 години, държавен шампион;

З. Стилян Гроздев (58 точки) - вдигане на тежести, клуб ”Русе” - държавен шампион, шампион на турнир-квалификация в Малта за квота към олимпийските игри в Токио;

4. Юлияна Янева (56 точки) - свободна борба, клуб ”Юнак” - шампионка на турнира за Световната купа при жените в Белград, държавна шампионка;

5. Инна Ефтимова (41 точки) - лека атлетика, клуб ”Дунав” - балканска шампионка за жени на 200 метра, втора на 100, сребърна медалистка с щафетата 4 по 100, държавна шампионка;

6. Ангел Русев (38 точки) - вдигане на тежести, клуб ”Русе” - държавен шампион, втори на международна квалификация за квота към олимпийските игри в Иран;

7. Ахмед Батаев (31 точки) - свободна борба, клуб ”Юнак” - бронзов медалист от турнира за Световната купа за мъже в Белград, държавен шампион;

8. Георги Вангелов (29 точки) - свободна борба, клуб ”Юнак” - пети на европейското първенство за мъже, бронзов медалист от турнира за Световната купа, държавен шампион;

9. Християн Стоянов (29 точки) - лека атлетика, клуб ”Дунав” - държавен шампион, най-добър състезател у нас сред всички спортисти с увреждания през 2020 година;

10. Лазар Пенев (12 точки) - академично гребане, клуб ”Локомотив” - пети на европейското първенство за младежи до 23 години, държавен шампион.

Бяха отличени и най-добрият треньор, най-добрият приложник и най-добрият отбор за 2020 година.

Това са съответно:

1. Най-добър треньор – Радослав Атанасов – за високите постижения на възпитаниците му в състезанията по вдигане на тежести;

2. Най-добър приложник – Валентин Хасърджиев – сребърен медал на Национален шампионат по авиомоделизъм;

3. Най-добър отбор – Клуб по плувни спортове „Локомотив“ – Русе – за множеството медали, спечелени от неговите състезатели през изминалата година.

Още по темата

Коментирай

 

Управлението на „бисквитките“ (cookies) на интернет сайта на Вестник БРЯГ

Сайтът използва „бисквитки“, за да оптимизира навигацията Ви в интернет.