Русе:„Дунав 2010 се отпуши за края на есенния полусезон

27.11.2011 | 18:18 ч.

Футболистите на „Дунав 2010“ най-сетне съумяха да постигнат категорична победа на клубния си стадион. Младите „дракони“ отнесоха вчера с 4:1 „Черноморец“ от Бяла, Варненско, на стадиона в квартал „Здравец“ в двубой от последния кръг на есенния дял на първенството в Североизточна „В” група. След куп колебливи изяви и резултати момчетата на Борислав Богомилов завършиха с успех не дотам успешната си есен. Срещу водения от 44-годишния ветеран Николай Станчев тим на „Черноморец“ те бяха по-активният отбор и закономерно надделяха с убедителен резултат. Още в 5-ата минута Алеф Караосман опита да изненада стража на гостите Добромир Господинов с удар от 20-ина метра, но топката мина над вратата. Малко по-късно пък Сюлейман Шакиров имаше възможност да открие, след като засече с глава центриране на Мартин Цирков отдясно, но Господинов спаси. Огнян Брайнов също пропусна да се разпише, стреляйки високо над вратата от 15-ина метра. В 34-ата минута все пак логичното се случи и Шакиров отбеляза за 1:0. Той се измъкна сам срещу Господинов след взаимодействие с Караосман през центъра на противниковата отбрана и с точен изстрел прати топката в горния десен ъгъл на вратата на „Черноморец“. До края на полувремето единственото по-съществено на терена бяха няколко остри сблъсъка между играчи на двата отбора за спорни топки в централната зона, разминали се без сериозни последствия.  През втората част домакините продължиха да атакуват и да опитват да увеличат преднината си. Цветозар Давидов и Радостин Савов също опитаха късмета си от различни ситуации, като последния успя и да отбележи. В 57-ата минута Савов бе изведен сам срещу стража на гостите, нахлу в наказателното поле и с премерен изстрел удвои за 2:0. Само 8 минути по-късно резултатът вече бе класически. Активната игра на Алеф Караосман му позволи да запише името си сред голмайсторите. Нападателят надигра успешно отбраната на „черноморци“ отляво и с диагонален удар реализира за 3:0. Въпреки оформящата се сигурна победа за русенския отбор, гостите не спряха да поглеждат към вратата на „Дунав 2010“. Така се стигна до 71-ата минута, когато Николай Станчев центрира от пряк свободен удар отляво и бранителят на „драконите“ Аднян Джелилов в стремежа си да избие топката с глава, я прати с неспасяема парабола в горния десен ъгъл зад Сашев за 3:1. Само 5 минути по-късно преднината от три гола в полза на домакините бе възстановена. Току-що влезлият в игра резервен вратар на гостите Георги Недев не успя да реагира при центриране отляво на Денчо Денчев, топката срещна левия страничен стълб и Савов добави отблизо за 4:1.